13 kotów, 2 psy i czas do 15 października! Sytuacja krytyczna!

Kilka dni temu zadzwoniła do nas pani z tragiczną wiadomością: właśnie zmarła jej mama i pozostawiła w mieszkaniu 13 kotów oraz 2 psy.

Mieszkanie nie należało do niej i w ciągu miesiąca musi zostać opróżnione. Na miejscu jest teraz konkubent właścicielki, który jednak nie jest w stanie zaopiekować się zwierzakami dłużej niż do 15 października. W zasadzie i do tego czasu jego opieki nie można uznać za zbyt dobrą i bezpieczną – jest to starszy pan, który niestety, delikatnie mówiąc, nadużywa alkoholu.

Dziś pojechaliśmy aby zobaczyć mieszkanie i zwierzaki oraz porobić im zdjęcia. Widok jaki zastaliśmy był naprawdę szokujący. Całe mieszkanie ma powierzchnię ok 20 metrów kwadratowych. Pan obecnie je zamieszkujący nie specjalnie dba o porządek w nim, nie usuwa odchodów, trudno powiedzieć, żeby w jakikolwiek sposób zajmował się zwierzętami. Z pomocą dla nich przyszła córka zmarłej właścicielki, która jednak również nie może im wszystkim zapewnić odpowiedniej opieki. W tej chwili mają jedynie zapewnioną karmę i dach nad głową. To jednak może potrwać najwyżej do 15 października.

Wszystkie zwierzęta są oswojone, przyzwyczajone do ludzi, nie wykazują również agresji między sobą. Większość na pierwszy rzut oka wydaje się być zdrowych, wszystkie koty są wysterylizowane. Najgorzej sprawa wygląda z suką, mix owczarka niemieckiego – ma wyłysiałe plamy na grzbiecie, ciągle się drapie. Chory jest również mały kociak. Jest tam również ślepy kot, zdecydowanie nie wyglądający na zdrowego. Dziś już było za późno na odwiedziny u weterynarza, ale wyłysiała suka i mały kociak zostaną przebadane w poniedziałek. Pozostałe zwierzaki postaramy się również jak najszybciej pokazać weterynarzowi.

Zwracamy się do wszystkich z ogromną prośbą o pomoc. Jeżeli ktoś może zaadoptować któregokolwiek zwierzaka prosimy o kontakt. PILNIE poszukujemy również przynajmniej domów tymczasowych. szczególnie dla kotów!

Zwierzęta trzeba wszystkie przebadać oraz zapewnić im karmę na najbliższy czas. Zapewne będzie trzeba je również przetransportować do domów tymczasowych czy też domów stałych. W związku z tym prosimy serdecznie również o wsparcie finansowe.

Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji:

22 1020 3408 0000 4902 0174 2246

lub przez serwis AllPay: http://www.niechcianeizapomniane.org/allpay.php

z dopiskiem “13 kotów, 2 psy”

Wszystkim serdecznie dziękujemy za jakąkolwiek pomoc!

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia zwierzaków:

 

perelka1.jpg
Perełka – kotka

funio.jpg
Funio – kot

fema.jpg
Fema – kotka

kropek.jpg
Kropek – kot

latka.jpg
Łatka – kotka

jamcin.jpg
Jamcin – kot

wypierdek.jpg
Witek – kot

iskierka.jpg
Iskierka – kotka

znajda.jpg
Znajda – kotka

brzdac.jpg
Brzdąc – kot

platynka.jpg
Platynka – kotka

ares.jpg
Ares – pies

dscn1970.JPG
Greta – suka

Na miejscu jest jeszcze kotka Myszka oraz kot Murzyn.

Jeszcze raz serdecznie prosimy o pomoc! Mamy naprawdę mało czasu!