Przekaż 1% | KRS 0000265877

JAK TO ZROBIĆ?

- skorzystaj z darmowego programu, który automatycznie obliczy kwotę 1% podatku i przekaże go na rzecz naszych podopiecznych :

pit1 pit2 

- wypełnij PIT ręcznie, a w rubryce H wpisz nasz numer  KRS 0000265877

994130_10152177255943856_241758496_n

Dlaczego 1% jest tak ważny?

Fundacja Niechciane i Zapomniane funkcjonuje od 8 lat dzięki hojności zwykłych ludzi – darczyńców, którzy raz w roku przekazują fundacyjnym zwierzakom 1% swoich dochodów. Bez nich nie bylibyśmy w stanie przyjmować kolejnych bezdomnych, skrzywdzonych zwierząt pod skrzydła fundacji. Twój 1% pozwala nam istnieć przez cały rok. To realne wsparcie.

Dzięki tej jednej setnej Waszych rocznych podatków nasza fundacja może funkcjonować przez okrągły rok. Wasz 1% podatku to 90% rocznego budżetu fundacji. Nasi podopieczni otrzymują najlepszą opiekę właśnie dzięki Wam. Leczymyje i karmimy dzięki Wam. Działamy i prowadzimy ośrodek adopcyjny DZIĘKI WAM.

10563008_981221615241090_3914285751809819473_n

Na co przeznaczyliśmy 1% podatku w 2014 roku?

1. Rozbudowa ośrodka adopcyjnego przy ul. Malowniczej 82.

To miejsce powołaliśmy do życia w sierpniu 2013 roku. W całości oddaliśmy je naszym podopiecznym. W ośrodku adopcyjnym przygotowujemy do adopcji zwierzęta porzucone, często chore, zaniedbywane i ciężko krzywdzone przez swoich opiekunów. Naszym zadaniem jest jak najszybsze znalezienie im nowych opiekunów i zagwarantowanie lepszego życia. W ośrodku adopcyjnym

 • postawiliśmy 16 drewnianych boksów zewnętrznych,
 • przygotowaliśmy 3 ogromne wybiegi mieszkalne dla większych psów,
 • przystosowaliśmy 8 boksów szpitalnych dla psów wymagającej najbardziej troskliwej opieki,
 • zaadaptowaliśmy i przeznaczyliśmy wszystkie dostępne pomieszczenia dla zwierząt, w tym dwa pokoje dla kotów i kuchnię dla psów,
 • wydzieliliśmy przestrzenie do spacerów dla psów zdrowych, jak i leczonych,
 • zbudowaliśmy zewnętrzną wolierę dla kotów,
 • wspólnie z wolontariuszami zbudowaliśmy drewnianą stajenkę dlaniepełnosprawnego koziołka oraz ogrodziliśmy jego wybieg,
 • przygotowaliśmy chlewik dla świnki Balbinki wraz z wewnętrzną zagrodą i  ogromnym wybiegiem,  gdzie świnka może przebywać w ciągu dnia nawet zimą,
 • utwardziliśmy część terenu oraz zainstalowaliśmy oświetlenie.

2. Leczenie i rehabilitacja podopiecznych fundacji

Od momentu utworzenia ośrodka przez jego progi przeszła ponad setka porzuconych psów i kotów.  Przyjmowaliśmy bezdomne zwierzęta z całej Polski. Trafiały do nas z interwencji, były leczone, socjalizowane i przygotowywane do adopcji przez wolontariuszy fundacji. Uczyliśmy je na nowo ufać człowiekowi i pracowaliśmy nad wyeliminowaniem strachu  czy niechcianych zachowań. Przekazywaliśmy je do nowych rodzin w całej Polsce i za granicą, gdzie do dzisiaj wiodą szczęśliwe życie.  Zadbaliśmy o to, by każdy z naszych podopiecznych został wysterylizowany.

Same psy i koty potrzebują 360 kg karmy miesięcznie (12 kg dziennie), a na wykupienie leków dla nich przeznaczamy minimum 500 zł w skali miesiąca. Do tego dochodzą zabiegi sterylizacji i kastracji, potrzebne i często niespodziewane leczenie. Opiekunowie zwierząt pracują z nimi 7 dni w tygodniu. Comiesięczne wydatki na funkcjonowanie ośrodka, nie wliczając w nie zakupu karmy (dzierżawa terenu, koszty paliwa, koszty administracyjne i leczenie zwierząt) to kwota minimum 15 tysięcy złotych miesięcznie. Te pieniądze muszą się znaleźć na naszym koncie każdego miesiąca. Za te pieniądze funkcjonujemy.

3. Sterylizacje kotów wolno żyjących

We wrześniu 2014 roku utworzyliśmy fundusz sterylizacyjny, który do dzisiaj pozwolił nam przeprowadzić kilkadziesiąt zabiegów ograniczających bezdomność kotów w naszym mieście.

Co wspólnie osiągniemy dzięki Twojemu wsparciu w 2015 roku?

Chcielibyśmy działać jeszcze intensywniej i jeszcze wydajniej. Podwoić liczbę ratowanych zwierząt i zwielokrotnić liczbę adopcji. Sprawić, by czas oczekiwania na nowe domy nie był dla naszych podopiecznych stracony, a warunki w ośrodku adopcyjnym sprzyjały ich zdrowiu zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu. By tego dokonać zaplanowaliśmy kilka inwestycji, które będą możliwe do zrealizowania dzięki wpływom z 1% podatku od naszych darczyńców:

 • postawić kolejne boksy dla psów, by nieść pomoc i przyjmować kolejnych podopiecznych,
 • przekształcić jedno z pomieszczeń na izolatkę dla psów zakaźnie chorych i będących na kwarantannie (dysponujemy miejscem w stanie surowym, które wymaga gruntownego remontu),
 • ocieplić chlewik dla świnki,
 • zbudować zewnętrzną wolierę dla kotów,
 • wyłożyć płytami chodnikowymi podłoże przy psich boksach,
 • utwardzić pozostałą część dużych wybiegów mieszkalnych oraz zbudować zadaszenie,
 • ogrodzić teren pod dodatkowy wybieg spacerowy.

Krótko mówiąc: twój 1% przeznaczymy na dalszą rozbudowę i przystosowanie ośrodka adopcyjnego do potrzeb naszych podopiecznych, a także na ich utrzymanie i leczenie podczas oczekiwania na nowe domy.

PRZEKAŻ NAM SWÓJ JEDEN PROCENT. Z GÓRY DZIĘKUJEMY.

boksy

koty

teren

zabawy

chlewik

Maniek

sułek