30 czerwca mija termin nadsyłania podpisów pod nową ustawą o ochronie zwierząt


To ostatni tydzień zbierania podpisów pod projektem nowej ustawy o ochronie zwierząt. Najpóźniej 30 czerwca podpisane formularze muszą znaleźć się w Warszawie, by na czas trafić do Sejmu. Na chwilę obecną brakuje ponad 33 tysięcy podpisów, a czasu jest bardzo mało.
Każdy podpis się liczy, dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, drukujcie formularze i zbierajcie podpisy. Do 30 czerwca możecie wysłać je do siedziby Obywatelskiego Komitetu nowej Ustawy o ochronie zwierząt lub przywieźć je do siedziby naszej Fundacji. Poniżej znajdziecie wszelkie potrzebne informacje na ten temat.

Od kilku miesięcy uczestniczymy w akcji zbierania podpisów pod nową Ustawą o ochronie zwierząt sporządzoną przez członków Koalicji dla Zwierząt, w skład której wchodzi także nasza Fundacja. Dzięki ogromnej pracy wielu łodzian, którzy przynosili do nas podpisane formularze, udało nam się wysłać aż 1161 podpisów. Bardzo chętnie zwiększymy tę liczbę, zwłaszcza, że cel jest szczytny.

Co musicie zrobić?

– wydrukujcie formularz do podpisów.
Pamiętajcie, że podpisywać mogą się tylko osoby pełnoletnie; ważne są tylko czytelne podpisy, a wszystkie rubryki przy podpisie muszą być wypełnione. Każdy formularz musi być identyczny z powyższym wzorem, nawet jeśli podpisy będą znajdowały się po obu stronach kartki.
Zbierając podpisy musicie też mieć pełny tekst ustawy, by każdy podpisujący mógł się z nim zapoznać.

– wyślijcie podpisane formularze tak, by 30 czerwca znalazły się w Warszawie:
Fundacja VIVA
ul. Kawęczyńska 16 lokal 42a
03-772 Warszawa

lub przynieście je do naszego biura, po uprzednim umówieniu się (mail: kasia@fniz.pl lub tel 604 172 405), pod adres:
ul. Gdańska 81, Łódź (formularze możecie zostawić także w lecznicy, obok której mieści się nasze biuro).
UWAGA! Jeśli przynosicie podpisy bezpośrednio do naszej siedziby, zróbcie to najpóźniej 28 czerwca. W innym przypadku nie zdążymy ich wysłać na czas.

Szczegóły akcji na stronie Koalicji dla Zwierząt.

Do dzieła!