Atos


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: mini

Atos to psiak, który całe swoje 16-letnie życie spędził będąc stróżem terenu pewnej łódzkiej fabryki. Bez porządnej budy, bez możliwości schronienia się w cieple, ciągle sam – jego los nigdy nie był wesoły. Nigdy nie miał łatwo. Przez te kilkanaście lat łodzianie spoglądali na niego z okien tramwaju jadąc do pracy. Widzieli jak się starzeje, powoli słabnie.

Starość oznaczała dla Atosa jeszcze większe problemy. Zaczął chorować na stawy, często się przeziębiał, w końcu okazało się, że ma nowotwór płuc. Od kilku miesięcy był leczony przez naszą fundację, a jego stan, jak to przy nieuleczalnej chorobie – był raz lepszy, raz gorszy.

Najgorsze jednak spotkało Atosa kilka dni temu. Okazało się, że nie może dalej mieszkać na terenie fabryki. Po 16 latach wiernego stróżowania czekała go przeprowadzka, ale dokąd? Czy poradziłby sobie w schronisku? Kto by tam czuwał nad jego stanem?

Po wyprowadzce ze swojego „domu” Atos spędził dwie noce w mieszkaniu karmicielki, która zajmowała się nim w fabryce przez ostatni rok. Niestety, tam też nie mógł zostać. Przyzwyczajony do życia na powietrzu źle się czuł za murami, tęsknił za wolnością, a przede wszystkim doskwierał mu uporczywy kaszel od płuc związany z nowotworem. Niestety, okazało się, że Atosowi niewiele życia zostało, a jego stan ulega pogorszeniu. Wyjście było jedno: trzeba było zapewnić Atosowi na te ostatnie tygodnie życia warunki zbliżone do tych, które znał od szczeniaka. Czyli mieszkanie na zewnątrz, teren do przechadzania się i do pilnowania, bo przecież właśnie to robił przez całe swoje życie.

Udało nam się znaleźć Atosowi miejsce, w którym godnie przeżyje resztę swojego życia. To więcej niż hotel dla psów – to miejsce wyjątkowe. Malowniczo położone w jednym z piękniejszych lasów województwa łódzkiego. Atos ma tam tylko do swojej dyspozycji wielką zagrodę, dwa otwarte boksy, a w nich dwie ocieplane budy do wyboru. Poza tym ma stały kontakt z człowiekiem i opiekę lekarską w razie potrzeby. Atos jest tam szczęśliwy, więc postanowiliśmy, że zostanie tam do końca swoich dni, których nie zostało już wiele.

Biegaj Atosku szczęśliwy za Tęczowym Mostem!!!

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: