Figo


  • Płeć: kot
  • Rozmiar: bardzo duży
  • Rasa: europejska
  • Rok urodzenia: 2008

Figo to typowy koci indywidualista. To on dyktuje warunki jakie panują w relacjach z człowiekiem. To on przychodzi się łasić, kiedy chce być głaskany lub przynosi zabawkę, kiedy ma ochotę na zabawę. Potrafi okazać swoje niezadowolenia, kiedy ktoś próbuje go dotykać wówczas, gdy on nie ma akurat inne plany i w danym momencie nie ma ochoty na pieszczoty.

Figo to piękny i okazały kocur, który nade wszystko ceni sobie spokój. Nie przepada za rozbrykanym kocim towarzystwem, natomiast bez problemu toleruje spokojne koty. Psie towarzystwo również mu nie przeszkadza.

Figo kiedyś był całym światem dla swojej pani. Kiedy utracił swoją opiekunkę długo nie mógł się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Teraz jednak odzyskał już spokój i poczucie bezpieczeństwa i jest w pełni gotowy na nowy szczęśliwy rozdział swojego życia.

____

wrzesień 2017

„Coś się tu nie zaczyna
w swojej zwykłej porze.
Coś się tu nie odbywa
jak powinno.
Ktoś tutaj był i był,
a potem nagle zniknął
i uporczywie go nie ma.”

Nie ma już Figusia, choć wydawało nam się, że będzie zawsze. Że nic go nie pokona. W końcu to on był kilka razy o krok od śmierci, ale zawsze okazywało się, że przecież Figo nie umiera. To po prostu – NIE W JEGO STYLU. Pokonał nawet cukrzycę. Teraz jednak pokonał go nowotwór.
I choć puste są posłanka, puste kocyki Figusia i pusty fotel, a widok zapasu karmy dla diabetyków i kroplówek natychmiast powoduje chwilę zadumy i smutek, to jest jedna rzecz, pewniejsza niż wschód słońca – Figuś przupcnął sobie w naszych sercach na wieki i nic tego nie zmieni… Figuś jest i będzie…

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: