Foxy


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: mini
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: 2011

Nie udało nam się uratować Foxy… Walczyliśmy o nią 6 tygodni.

Foxy przyjechała do nas z Ukrainy, gdzie przeżyła piekło wojny i ucierpiała w wypadku, który zmienił jej dalsze życie. Miniaturowa drobinka przeżyła złamanie kręgosłupa oraz miednicy. Ważyła 3 kg, po miesiącu waży 3,5 kg, ale wciąż jest przeraźliwie wychudzona. Nie chodzi, ale ma dużo siły w przednich łapach i dzięki nim porusza się całkiem sprawnie. Po wstępnych oględzinach zaobserwowaliśmy brak czucia głębokiego i silne zaniki mięśniowe tylnych łapek. Prawdopodobnie jednak czuje, gdy się załatwia. 

Foxy dostała od zaprzyjaźnionej z nami Firmy ADMIRAŁ piękny wózeczek, dzięki któremu będzie mogła poruszać się po każdej powierzchni. W mig pojęła zasady jego działania i od razu zaczęła jeździć.

Nigdy dotąd nie widzieliśmy psa o spojrzeniu tak pełnym bólu i rezygnacji. Foxy całkowicie poddała się nam, nie wiedząc, czy jesteśmy jej wybawicielami, czy oprawcami. Nie wiemy i nawet nie chcemy sobie wyobrażać, jakie piekło przeżyło to maleństwo. Wiemy jednak, że potrzebuje takiego opiekuna, który nie tylko będzie ją pielęgnował, ale także okaże jej tyle serca, ile tylko będzie potrafił.

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: