Gapcio


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: 2008

Pieskie życie i psia historia, jakich pełno. Smutek na psim pysku, jaki oglądamy na co dzień. Wszystko dobrze nam znane, pospolite, a jednak te dwa psy wydają się wyjątkowe, bo przeżyły wiele i wciąż pełne są nadziei na lepsze życie.

Gapcio i Pimpuś znają się jeszcze ze schroniskowego boksu. Razem spędzili w nim długie lata, zaprzyjaźnili się i zżyli ze sobą. Przyjaźnie utworzone za kratami mają zupełnie inny wymiar. Przede wszystkim pozwalają dalej istnieć i dają siłę, by przetrwać. Chłopakom udało się przeżyć schronisko i trafili do wspólnego domu, gdy jeszcze byli młodymi psami. Wszystko miało być już jak z bajki. Ale niestety.

Psiaki straciły swój adopcyjny dom, bo opiekun okazał się umysłowo chory. Trafił do szpitala, rodzina psów się wyrzekła. Chłopaki mieli już około 8 lat, nie były już młodzi, ani też urodziwi. Zostali na bruku, czekał ich tylko powrót do schroniska. Nie mogliśmy pozwolić, by kolejne psy stały się ofiarą niefrasobliwości i bezmyślności człowieka. Powrót do schroniska oznaczałby dla nich, że nigdy już z niego nie wyjdą. Trafiły do nas, dostały kolejną szansę od losu. Teraz wszystko zależy od nas – ludzi. Gapcio i Pimpuś nie mają już czasu, ani sił, by przeżyć kolejną nieudaną adopcję. Szukają nowego domu – razem lub osobno.

Gapcio jest z tych spokojnych, zrównoważonych i nienarzucających się. Kontakt z człowiekiem uznaje za najwyższy zaszczyt i przyjemność. Jest subtelny i niesamowicie zrównoważony. Ma doskonały kontakt z innymi psami, wszystkich traktuje jak równych sobie. Ma wielkie, ciepłe i pełne psiej miłości serce, które niecierpliwie czeka na kogoś, kto zapełni w nim pustkę.

 

__

Pimpuś i Gapcio znalazły wspaniały dom u Ani i Krzysia!!! 🙂

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: