Iwan


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: duży
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: 1998

Iwana pożegnaliśmy 19 czerwca 2014 r. Miał około 15 lat. Byl bardzo dzielnym, wiernym i dobrym psem. Nigdy nie został adoptowany.


 

Jako Fundacja ratująca zwierzęta mieliśmy do czynienia z wieloma przypadkami zaniedbań. Jednak to, w jakim stanie trafił do nas Iwan przeszło ludzkie pojęcie. Nie można było go nawet nazwać psem. Miał zagrzybiony i zrogowaciały naskórek, przez to przypominał słonia, ale to nie wszystkie choroby, którymi był dotknięty. Do tego żeby nazwać go psem, brakowało wiele.

Jego właściciele spisali go na straty, bo to w końcu pies, który zawsze biegał po okolicy i chodził własnymi ścieżkami. Zachorował. Jednak znalazły się osoby, które nie były obojętne na los Iwana i przywiozły go do nas.

Oto efekt kilkumiesięcznego leczenia. Teraz można go nazwać psem. Iwan zaufał człowiekowi od samego początku. Poddawał się bardzo nieprzyjemnym zabiegom, bez protestów. Wiedział, że cała kadra z kliniki Gdańska 81 chce mu pomóc. Udało się, bo sam tego chciał.
Pomimo że ma około 15 lat, tkwi w nim wola życia. Kiedy kogoś pokocha, to całym sercem. Z zastraszonego i zamkniętego w sobie psa stał się przyjacielem każdego. Jak na psa, który całe życie biegał na wolności, jest wyjątkowo inteligentny. Chodzi przy nodze, daje łapę, siada, waruje.

Szukamy dla niego ciepłego domu, w którym czeka na niego pełna miska, legowisko i kochająca rodzina – tylko tyle i aż tyle jest mu potrzebne do szczęścia. Ma problemy ze stawami, więc nie nadaje się do mieszkania na piętrze. Idealny dla niego będzie dom, bądź mieszkanie, gdzie jest winda.

Jeśli szukacie psa, dla którego będziecie całym światem i odwrotnie, to Iwan jest idealnym wyborem. Może znajdzie się ktoś, kto podaruje mu takie życie, jakiego nigdy nie miał, i choć trochę wynagrodzi wszystkie krzywdy, które dotknęły go w przeszłości.

Iwan jest wykastrowany i zaczipowany.

Iwan przyjmuje suplementy diety na stawy oraz dla psów starszych:

  • ARTHROFOS lub ARTHROFLEX
  • FLAWITOL SENIOR

Jeśli ktoś ma dostęp do tych leków i mógłby je sprezentować psiakowi, przyjmiemy je w każdych ilościach!

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: