Phoebe (Fibi)


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: mała
  • Rasa: bukiet kwiatowy :)
  • Rok urodzenia: 2016

Fibi jest malutką, delikatną suczką, która trafiła do nas po śmierci swojego opiekuna.

Warunki, w których żyła, odbiegały od tych, jakie można byłoby nazwać godnymi. Najprawdopodobniej całe swoje dotychczasowe życie spędziła przykuta do łańcucha, a ten przyczepiony był do brudnej, zimnej budy. Egzystowała tak od mniej więcej 2016 roku (mniej więcej, ponieważ nie wiemy ile dokładnie ma lat, ale na 4 została ocenia podczas wizyty w klinice weterynaryjnej). Była brudna, zapchlona, wystraszona. Nie było możliwości, by swobodnie ją dotknąć. Na każdą próbę spojrzenia i na każdy widok ludzkiej ręki kuliła się w kąciku, zupełnie jakby chciała pokazać, że jej tam nie ma.

Kilka miesięcy pracy z Fibcią dały wiele pozytywnych zmian. Po zlęknionej psince nie ma już śladu, a to dlatego, że postanowiliśmy pokazać jej, że życie może mieć więcej kolorów, niż tylko czerń i biel.

Obecnie Fibi przebywa w naszej fundacyjnej kuchni, czyli miejscu, w którym socjalizacja jest na poziomie dziennym. Przekonała się też, że dotyk jest nie tylko niegroźny, ale jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy na świecie. Nie możemy powstrzymać uśmiechów za każdym razem, gdy sunia przychodzi do nas, kładzie główkę na naszych kolanach i radośnie macha ogonkiem prosząc o więcej i więcej pieszczot. Poza tym, nauczyła się żyć w większej grupie psów, a także w obecności kota, co pokazuje nam, że jest bardzo pozytywnie nastawiona do innych zwierząt.

Przed nią jeszcze długa droga do pełni szczęścia, ale wierzymy, że dobre chęci i ciężka praca popłacają, a Fibi jest tego najlepszym przykładem.

Obecnie staramy się pokazać jej, że smycz również nie musi być jej wrogiem.

Bardzo byśmy chcieli, aby Fibcia trafiła do jakiegoś odpowiedzialnego, pełnego miłości i cierpliwości oraz doświadczenia z trudniejszymi i lękliwymi przypadkami, domu tymczasowego, w którym mogłaby się uczyć tego, jak być radosnym, odważnym pieskiem. W jej sytuacji byłoby cudownie, gdyby miała możliwość swobodnego wychodzenia na przydomowy ogródek, ponieważ jest jeszcze za wcześnie, aby mogła zamieszkać w bloku, wśród miejskiego zgiełku.

__

W maju 2021 Phoebe zamieszkała ze swoją nową Opiekunką 🙂

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: