Pumba


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: VI 2012

Ta rodzina trafiła do nas z interwencji. Młoda sunia oszczeniła się na wsi, nie otrzymując znikąd pomocy. Sama wykarmiła szczenięta, nie mogła niestety im zapewnić ani bezpieczeństwa, ani dostępu do pożywienia. Samej brakowało jej tak jednego, jak i drugiego. Cała rodzina trafiła do nas dzięki niebywałemu szczęściu, kiedy akurat zwolniły się miejsca po psach wydanych do adopcji. Ta trójka przyjechała do fundacji w kondycji głodowej.

Każdy z dzieciaków, jak i mamusia, to inne charaktery.

Pumba jest nieco spokojniejszy od brata, raczej woli przebywać w jego cieniu. Nie zabiega o uwagę, ale jest szczęśliwy, gdy już ktoś okaże mu zainteresowanie. Musiał sporo przejść jako małe szczenię – na jego boku jest wyraźna blizna po szarpanej ranie, która najprawdopodobniej zagoiła się sama. Być może przez to wydarzenie mały Pumba jest nieśmiały i delikatny, ale i bardzo żywiołowy. Ma 6 miesięcy. Lubi dzieci, spokojnie może iść do domu, gdzie będą nawet maluchy. Pozwala im na zabawy i ma ogromną cierpliwość. Toleruje też inne zwierzęta – tak koty, jak i psy. Tych większych trochę się boi – być może ze względu na bliznę, która może być śladem po jakimś pogryzieniu przez większego psa.

Wszystkie psiaki są zdrowe, zaszczepione i zaczipowane. Wkrótce Pumba będzie wykastrowany. Nowi opiekunowie podpiszą umowę adopcyjną z fundacją.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: