Rudy Ron


  • Płeć: kot
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: europejska
  • Rok urodzenia: 2019

Rudy, tak jak dziesiątki, a nawet setki innych wolno żyjących kotów, jakoś sobie na tym świecie radził, również w największe tegoroczne mrozy, ale przecież innego wyjścia nie miał. Był zmarznięty i bardzo głodny, a wzięty na ręce nawet nie oponował, nie próbował się bronić, ani uciekać. Wtulając się w człowieka chętnie szukał ciepła, aby chociaż przez kilka chwil poczuć coś przyjemnego i zapomnieć o przeszywającym chłodzie. Nie można go było tak po prostu zostawić, więc szybko trafił do kliniki weterynaryjnej, w której okazało się, że jest trochę poobijany, jakby go coś uderzyło. Miał też trochę obtartą skórę w okolicach pyszczka.
Po tamtych urazach nie ma już śladu, a sam kocurek czuje się świetnie.
Rudy jest pięknym, zdrowym i młodym kotem, w pełni gotowym na nowy rozdział w swoim życiu i rodzinę z prawdziwego zdarzenia. Być może kiedyś jakąś miał, ale zważając na fakt i okoliczności, w jakich został znaleziony, nie mogła traktować go poważnie i był jej zbędny.

Rudy ma około roku, jest zaczipowany, odrobaczony, wykastrowany, zaszczepiony i przebadany pod kątem fiv/felv (wynik ujemny).
Potrafi pięknie załatwiać się do kuwety i może zamieszkać z innymi zwierzętami, ponieważ jest do nich przyjaźnie nastawiony. Obecnie przebywa w domu tymczasowym z innym kotem i trójką psów w Łodzi. Nie sprawia żadnych problemów, uwielbia być brany na ręce i głaskany po głowie. Powoli wyrasta na wielkiego pieszczocha. Ponadto jest bardzo ciekawski i wszystko go interesuje.

___

W maju 2021 Rudy znalazł swoją nową rodzinę 🙂

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: