Wendy


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: mała
  • Rasa: mix
  • Rok urodzenia: 2018

Wendy to mała, delikatna i bardzo przyjacielska sunia, która jeszcze do niedawna nie była w stanie patrzeć człowiekowi w oczy, nie wspominając już o pozwoleniu na dotyk.

Nie wiemy co dokładnie spotkało ją w życiu zanim do nas trafiła, ale jednego możemy być pewni – nie doświadczyła miłości, ciepła i opieki. Dopiero w naszym ośrodku zobaczyła, że ludzka ręka nie musi kojarzyć się z niczym złym i strasznym. Pokazaliśmy jej, że drapanie za uchem i całus w czubek głowy to wszystko, czego pragnęła.

Po wystraszonej, bojącej się własnego cienia suni nie ma już śladu. Teraz każdego dnia, widząc człowieka na horyzoncie, Wendy biegnie radośnie w naszą stronę, macha ogonem i przepycha swoim drobnym ciałkiem wśród innych psów mieszkających z nią w fundacyjnej kuchni, żeby na pewno być zauważoną i wygłaskaną. Ponadto, świetnie odnajduje się w psiej i kociej społeczności, zaczepia do zabawy, a także przejawia zachowania czysto opiekuńcze. Jest wspaniałym psem, który zasługuje na wszystko co najlepsze.

Obecnie dzielnie uczy się chodzenia na smyczy i chociaż postępy są niewielkie i powolne, wierzymy głęboko w to, że kiedyś odważy się na śmiały krok, który pozwoli jej całkowicie pokonać lęk przed smyczą.

W obecnej sytuacji Wendy nie jest gotowa na zamieszkanie w bloku (jest to podyktowane jej nieporadnością na smyczy), ale jeśli znalazłaby się rodzina z domkiem i ogródkiem, to kto wie. 😉

 

_

Wendy zwana Wombatem znalazła dom w marcu 2022 🙂

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: