Zeus


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: duży
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: 2005

Starość… taka sama u zwierząt, jak i u ludzi. Starsze psy, choćby były najbardziej silne psychicznie, to na starość mają zawsze te same problemy – niemoc i kompletne uzależnienie od człowieka. To właśnie spotkało Zeusa. Do niedawna mieszkał w łódzkim schronisku. Ledwie chodził, leżał na betonie i miał coraz większe problemy z podnoszeniem się. Jakiś czas temu zabraliśmy go do nas. Nie mogliśmy mu zaoferować tego, o czym zapewne marzy najbardziej – domu. Mogliśmy dać mu ciepły boks i własne posłanie. Ale może czeka go jeszcze coś więcej? Może dom?

Bardzo wierzymy w to, że Zeus nie spędzi pod naszą opieką reszty życia. To już niestety nie zależy od nas. Ale cuda się zdarzają i na ten cud czekamy wraz z Zeusem. Więcej o naszym kolejnym psim podopiecznym juz niebawem.

_________

7 maja 2016

Kiedy kończy się życie, a zaczyna wegetacja? Do którego momentu walczyć o psa? Jak rozpoznać, że czas się poddać? Nigdy nie zgłębimy tej tajemnicy. Walczymy do końca, dopóki pies ma siłę, by żyć. Dzisiaj był jeden z końców.

Zeus, najdzielniejszy z dzielnych, dzisiaj rano stracił wszystkie siły, które pozwalały mu oddychać i walczyć o kolejny dzień. Każdego ranka pokonywał własne słabości, by wstać i stanąć na czterech łapach. Nigdy nie dowiemy się ile naprawdę go to kosztowało.

Zrobiliśmy dla niego wszystko, co było w naszej mocy. Ale chyba najlepszym, co mogliśmy mu dać, była ta wolność. Szkoda, że nigdy nie widzieliśmy go jako szczęśliwego psa, który biega po polach. Może teraz?
Zeus, najdzielniejszy z dzielnych. Już po wszystkim.

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: