Fundusz sterylizacyjny

Z przyjemnością ogłaszamy start programu, który powstał i będzie istniał tylko i wyłącznie dzięki Wam – naszym Darczyńcom.

Dlaczego sterylizacje? Bo to jedyna skuteczna metoda zapobiegania bezdomności i okrucieństwu wobec zwierząt. Bo tylko zmniejszając populację czworonogów możemy bezpośdrednio wpłynąć na przyszły kształt naszych miejskich ekosystemów, a jednocześnie zwiększyć szanse na adopcje bezdomniaków.

Począwszy od września 2014 roku przeznaczamy po 1000 zł miesięcznie na sterylizacje wolno żyjących kotek z Łodzi i okolic. W każdym miesiącu ta kwota może być wyższa za sprawą wszystkich tych, którzy zechcą wesprzeć fundusz sterylizacyjny.
Jak to zrobić? To bardzo proste – wystarczy, że  w celu szczegółowym darowizny na nasze konto wpiszecie formułę „fundusz sterylizacyjny”. Na koniec każdego miesiąca zliczymy Wasze wpłaty i zsumujemy je z początkową kwotą 1000 zł. Otrzymaną kwotę  podamy do Waszej wiadomości i z tej puli pieniężnej będziemy przeprowadzać i opłacać zabiegi w kolejnym miesiącu.

Partnerem naszej akcji jest Przychodnia weterynaryjna „Na Złotnie”, w której będą wykonywane wszystkie sterylizacje.

Opiekunowie kotek wolno żyjących zgłaszać się do nas będą mailowo lub telefonicznie i umawiać w siedzibie naszej fundacji przy ul. Malowniczej po odbiór wniosku o zabieg. Po odebraniu wniosku opiekunowie będą umawiać termin sterylizacji bezpośrednio w przychodni, a następnie osobiście zawozić kotkę na zabieg. Opiekę nad pacjentem po zabiegu będziemy ustalać wspólnie z lekarzami i opiekunem.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: sterylizacje@fniz.pl lub telefonicznie pod numer 604 172 408 (po godz. 17-tej).

Uwaga! Wnioski będziemy wydawać tylko i wyłącznie w umówionych osobiście godzinach. 

Program przewiduje także dofinansowanie sterylizacji kotek i suk właścicielskich, których opiekunów nie stać na sfinansowanie tego zabiegu. W tych wyjątkowych przypadkach opiekun będzie zobowiązany okazać przedstawicielowi fundacji zaświadczenie o zarobkach czy przyznanych zasiłkach. Każda taka prośba będzie rozpatrywana przez nas indywidualnie.

Jeśli chcecie wesprzeć fundusz sterylizacyjny i aktywnie uczestniczyć w minimalizowaniu bezdomności w naszym regionie, wystarczy że w celu szczegółowym darowizny na nasze konto numer
22 1020 3408 0000 4902 0174 2246
wpiszecie: „fundusz sterylizacyjny”.