Owczarkowate w Fundacji – do kochania i pilnowania

Czujne, piekielnie inteligentne, kochające ruch na świeżym powietrzu i pracę z człowiekiem. Oddane swojemu opiekunowi, czasem aż za bardzo. Czy dlatego wyrzucane? Owczarki i owczarkowate przestały być modnymi psami. Coraz częściej błąkają się po ulicach, znajdowane są w lesie, a potem najlepsze lata swojego życia spędzają w schronisku. A przecież to jedne z wierniejszych psów. Dlatego dzisiaj polecamy do adopcji nasze owczarkowate. Wszystkie już za długo czekają – bardzo byśmy sobie życzyli, by chociaż jeden z nich znalazł w najbliższym czasie wspaniały dom.

ALMA

5-letnia sunia odebrana interwencyjnie razem z czterema szczeniętami. Maluchy szybko poszły do adopcji, ona została. Z pewnością zasłużyła na dobre życie, bo dotychczasowe spędziła w ciasnym kojcu na łańcuchu, we własnych odchodach i z pustą miską.

Alma jest niezwykle przyjaznym do ludzi psem. Bardzo towarzyska, energiczna, ponad wszystko kochająca ruch. Chyba odbija sobie za te wszystkie lata, gdy nie mogła sobie pobiegać.

Powinna trafić do domu bez innych zwierząt. Ze względu na swój instynkt najlepiej sprawdziłaby się jako pies mieszkający na ogrodzonej posesji.

ARES

Przywieziony z interwencji w sylwestrowy wieczór. Właściciel chciał go zastrzelić, bo pies uciekał z jego posesji. A chyba miał ku temu istotne powody, bo nie raz został uderzony. Bał się właściciela, nie ufał już ludziom.

Ares to pies dla aktywnej, ale też bardzo cierpliwej osoby. Idealny wybór, jeśli ktoś szuka psa do wyszkolenia i wspólnego uprawiania sportu. Wciąż jest pełen energii i na nowo zaufał człowiekowi.

Ma około 2 lat, jest przepięknym owczarkiem, który od razu zwraca uwagę swoją urodą. Będzie się także nadawał jako stróż – jest czujny i od razu ostrzega, jeśli ktoś zbliża się do bramy. Pierwszy nigdy nie atakuje.

MAJOR

Kolejny, który igrał ze śmiercią wędrując poboczem ruchliwej ul. Strykowskiej w Łodzi. Wychudzony, poraniony, ze zmierzwioną i brudną sierścią, ale z nadzieją w oczach, czekający na zwykły ludzki gest, na wyciągnięcie ręki, która pogłaszcze a nie uderzy.

Bardzo skoczny, wulkan energii, ale o spokojnym i subtelnym charakterze. Pies wyjątkowo posłuszny na spacerze, szybko łapiący i chętny do pracy z człowiekiem
Ma około 3 lat będzie wiernym towarzyszem kogoś, kto go pokocha i zechce mu poświęcić czas na wspólne zabawy. Może mieszkać na zewnątrz, ale nadaje się także jako mieszkaniec domu, pod warunkiem że będzie miał zapewnioną dzienną dawkę ruchu.

W sprawie adopcji lub uzyskania więcej informacji na temat jednego z psów prosimy o kontakt:

tel. 604 172 408 lub 602 457 408

mail: jola@fniz.pl lub natalia@fniz.pl

To nie wszystkie fundacyjne owczarkowate – w najbliższym czasie zaprezentujemy kolejnych naszych podopiecznych w tym typie.