Pusia – koteczka, która widzi sercem

Pusia jest ok. 4-letnią, wystetrylizowaną kotką.

Mieszkała kiedyś wraz ze swoją kochającą opiekunką i drugą kotką, niczego jej nie brakowało. Niedowidziała, ale świetnie korzystała z innych zmysłów i prowadziła normalne, kocie życie. Pewnego dnia świat kici runął. Opiekunka zachorowała, trafiła do szpitala i były niewielkie szanse, że wróci i będzie mogła normalnie zajmować się domem i zwierzętami. Kotki zostały same w pustym mieszkaniu. Na szczęście sprawą zainteresowali się sąsiedzi i zabezpieczyli zwierzęta.

Wkrótce Pusia trafiła do nas. Przerażona, widać było że nie wie i nie rozumie co się stało i dlaczego znalazła się w obcym miejscu, z obcymi kotami i obcymi ludźmi…

Minęło kilka dni i Pusia zrozmiała, że nic jej nie grozi. Zaczęła nawiązywać kontakt z nami, z innymi kotami. W końcu poczuła się zupełnie bezpieczna. Okazało się również, że cierpi na entropium (podwijające się do środka powieki), w wyniku którego w oczkach rozwinął sie poważny stan zapalny. Po antybiotykoterapii przyszedł czas na zabieg chirurgiczny.

Pusia jest już po zabiegu. Lekarze szacują, że kotka widzi na ok. 30 %. Wszystko ładnie się goi i mamy nadzieję, że koteczce będzie żyło się komfortowo.

Szukamy dla Pusi domu. Jesteśmy pewni, że skradnie czyjeś serce i kolana 🙂

kontakt:

tel. 502 284 795

kasia@fniz.pl

1-41slepkapusia

1-431-53

fot. IVI project