Rudolf szuka opiekunów, którzy zaakceptują jego chorobę…


Pamiętacie Rudolfika? Został znaleziony w bardzo mroźny grudniowy wieczór, gdy chodził po osiedlu i łasił się do ludzi prosząc, by ktoś zabrał go do ciepłego domu. Był przeraźliwie zmarznięty i zmęczony. Szybko trafił do lecznicy Oaza, gdzie przespał prawie całą dobę w inkubatorku. Miał odmarznięte uszy i czerwony z zimna nosek – dlatego nazwaliśmy go Rudolf Czerwononosy.

Kociak ma tylko pół roku. Kilka dni temu lekarze odkryli, że jest nosicielem wirusa kociej białaczki (FeLV), który prawdopodobnie został mu przekazany przez jego matkę, która karmiła go i myła. Oznacza to, że jego układ odpornościowy będzie dużo słabszy niż u innych kotów. Groźne może być dla niego nawet przeziębienie, nie mówiąc już o chorobach zakaźnych.

Czy białaczka to dla niego wyrok i oznacza, że nie może liczyć na kochający dom? Mamy nadzieję, że nie.
Póki co Rudolf nie ma objawów choroby, co może oznaczać, że jest jedynie jej nosicielem. Ma szansę na długie i całkiem normalne życie. Wirus może się nie ujawnić, jeśli kociak będzie przebywał w czystym i w miarę sterylnym środowisku, bez innych zwierząt i będzie pod stałą opieką weterynarza.
W najbliższym czasie Rudolf otrzyma pierwszą kurację Interferonem, który – mamy nadzieję – obniży poziom wirusa we krwi. Taka terapia będzie powtarzana ilekroć ten poziom wzrośnie, dlatego tak ważne są dla Rudolfa częste kontrole weterynaryjne.

Nie poddajemy się i walczymy o jego zdrowie i życie. Ale nie ukrywamy też, że ta walka byłaby dużo łatwiejsza, gdyby Rudolf trafił do kochającej rodziny, która zaakceptuje go takim jakim jest.
Rudolf potrzebuje domu:
– bez innych zwierząt;
– bez możliwości wychodzenia na zewnątrz;
– w miarę sterylnego, bez kontaktu z większą wilgocią, grzybem, kurzem itp;
– KOCHAJĄCEGO I AKCEPTUJĄCEGO.
Oprócz tego będzie wymagał regularnych wizyt u weterynarza, kontroli poziomu wirusa i ewentualnego leczenia.
WAŻNE: nasza zaprzyjaźniona pani doktor, która opiekuje się Rudolfem w lecznicy, ze swojej strony proponuje bezpłatną pomoc weterynaryjną, jeśli ten znajdzie nowy dom 🙂 dziękujemy!

Jeśli możesz i chcesz zapewnić to wszystko Rudolfikowi, skontaktuj się z nami. Wdzięczność i radość, jaką otrzymasz od niego będzie bezcenna 🙂

kontakt w sprawie adopcji:
602 457 408 / 604 172 408
natalia@fniz.pl