Willy

Willy to mały piesek rasy Chihuahua.Został znaleziony w pudełku, połamany ze sparaliżowanymi tylnymi nóżkami i przeciętymi strunami głosowymi. Po prawie rocznym pobycie w szpitalu dla zwierząt adoptowała go Deborah i znalazł u niej szczęśliwy dom.Dostał wózeczek i odtąd rozpoczęła się jego przygoda z dogoterapią. Willy odwiedza szpitale, szkoły, kościoły i inne organizacje niosąc radość i nadzieję , iż można sprostać nawet ciężkim wyzwaniom.Prowadził w Los Angeles maraton dzieci z uszkodzonym kręgosłupem- dzieci były uszczęśliwione widząc tak pełnego radości życia psa który porusza się na wózku tak jak i one same.
Willy jest znany w całych Stanach, napisało o nim wiele gazet, brał udział w programach telewizyjnych.Historia Willego zdobyła w 1998 nagrodę Maxwell-a w kategorii literatury dziecięcej.
Jak na małego pieska który zaczął życie połamany , niemy i bezdomny Willy wzbudził ogromną nadzieję w sercach wielu załamanych ludzi.Może to właśnie Willy znalazł się we właściwym miejscu we właściwym czasie gdyż tylko on potrafił wywołać uśmiech u pogrążonego w głębokiej depresji siedemnastolatka sparaliżowanego po wypadku na desce surfingowej.Zmagający się dodatkowo z zapalaniem płuc i niemogący mówic chłopiec pocałował Willego którego podała mu Deborach .Wkrótce chłopiec odzyskał mowę i mówił tylko o Willym.
Willy oczarowuje zarówno dorosłych jak i dzieci swoim przesłaniem „JA MOGĘ” Najlepszą lekcją jaką daje innym jest przykład życia wiedzionego z odwagą, entuzjazmem i radością !
http://www.wheelywilly.com/joyb.htm

No.To chyba odpowiedź na pytanie niektórych po co inwestować czas, pieniądze i siły w sparaliżowanego psa.Być może w ostatecznym rozrachunku on potrafiłby dać nam więcej niż my jemu.