Przekaż 1% | KRS 0000265877

1%  – JAK TO ZROBIĆ?  

Skorzystaj z darmowego programu, który automatycznie obliczy kwotę 1% podatku i przekaże go na rzecz naszych podopiecznych. Przekazanie 1% NIC Cię nie kosztuje! Jeśli tego nie zrobisz, ktoś inny zadecyduje za Ciebie, co się stanie z tą małą częścią podatku od Twoich dochodów!

   

Drodzy darczyńcy, pamiętajcie, że zmieniły się zasady przekazywania 1% na organizacje pożytku publicznego. Wasz PIT wypełni i udostępni urząd skarbowy.

Co w takim wypadku z możliwością przekazania 1% wybranej organizacji?

Otóż jeśli w ubiegłym roku przekazaliście swój 1% na inną organizację niż nasza, a w tym chcielibyście wesprzeć naszych podopiecznych, to będziecie mieli okazję zrobić to od 15 lutego. W takiej sytuacji przeczytajcie koniecznie, co się zmieniło:
https://publicystyka.ngo.pl/jak-przekazujemy-1-w-2019-r
https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Co z tradycyjnym ręcznym wypełnieniem PITów?

Cały czas możecie też wypełnić swój PIT ręcznie. Wystarczy w rubryce H wpisać nasz numer  KRS 0000265877

994130_10152177255943856_241758496_n

1% – to dużo czy mało?

To bardzo dużo! Organizacje takie jak nasza nie otrzymują żadnych dotacji od władz miasta. Naszym jedynym źródłem utrzymania są darowizny pieniężne oraz właśnie 1% Twojego podatku. Nawet jeśli wynosi on 5, 10 czy 50 zł, to jest to dla nas cegiełka, dzięki której utrzymujemy naszych podopieczny przez okrągły rok! Jeśli 100 osób przekaże nam 1% podatku w kwocie 5 zł, na naszym koncie znajdzie się 500 zł, za które zakupimy 150 kg karmy. Każda kwota ma znaczenie!

Dlaczego mój 1% powinienem przekazać FNiZ?

Od 2006 roku działamy na rzecz zwierząt, a FNiZ była pierwszą w Łodzi fundacją ratującą porzucone i maltretowane zwierzęta. Nasze życia poświęciliśmy misji, którą konsekwentnie realizujemy. Walczymy o lepsze życie dla zwierząt. Dla nich zaczyna się ono w momencie, gdy do nas trafiają. Jesteśmy z nimi od początku do końca i ciężko pracujemy, by w naszym ośrodku adopcyjnym miały najlepsze warunki, które przygotują je do życia w nowych domach. Nie bylibyśmy w stanie tego robić bez Twojej pomocy.

Jak działa Fundacja Niechciane i Zapomniane?

– działamy od 11 lat i mamy ogromne doświadczenie w skutecznym pomaganiu zwierzętom skrzywdzonym przez człowieka,

– prowadzimy Ośrodek Adopcyjny, w którym schronienie znajdują zwierzęta chore, kalekie i tak zwane przypadki beznadziejne,

– profesjonalnie przygotowujemy naszych podopiecznych do adopcji i towarzyszymy im całą drogę od bezdomności do życia w nowym domu:

  • leczymy, rehabilitujemy, przygotowujemy do adopcji
  • sterylizujemy i ograniczamy populację
  • poznajemy ich zachowania, uczymy się ich i pod tym kątem szukamy dla nich odpowiednich rodzin
  • socjalizujemy, eliminujemy niepożądane zachowania i uczymy zaufania do człowieka
  • wspieramy nowych opiekunów w ich życiu z nowym członkiem rodziny

009k

Na co zostanie przeznaczony mój 1%?

Roczne utrzymanie ponad setki zwierząt kosztuje nas ponad 300 000 zł. Ośrodek Adopcyjny działa jak dom, więc oprócz leczenia zwierząt, zakupu leków i karmy ponosimy takie opłaty jak duże gospodarstwo. Twój 1%  pomoże nam zapłacić rachunki za media w ośrodku adopcyjnym, koszty utrzymania i leczenia niechcianych zwierząt, a także pomoże w zakupie karmy dla nich. Ale Twój 1% może też pomóc nam rozbudować ośrodek i uczynić go gotowym na przyjęcie kolejnych zwierząt. Na pewno pomoże w tym, by nasi podopieczni czuli się tu bezpieczni. To od Ciebie zależy ile uda nam się dokonać w nadchodzącym roku. Ile zwierząt uda nam się uratować i jakie warunki im zapewnimy.

W Twoich rękach leży decyzja komu podarować 1% swojego podatku. My wiemy jedno – to ważny wybór, a Ty dzięki niemu możesz uratować niejedno zwierzęce życie!

Wasz 1% podatku przeznaczymy na dalszą rozbudowę i przystosowanie ośrodka adopcyjnego do potrzeb naszych podopiecznych, a także na ich utrzymanie i leczenie podczas oczekiwania na nowe domy.

PRZEKAŻ NAM SWÓJ JEDEN PROCENT. Z GÓRY DZIĘKUJEMY.

008k


Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP