Podaruj JEDEN PSIOCENT

banner

Przekaż swój JEDEN PSIOCENT podopiecznym Ośrodka Adopcyjnego Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt w Łodzi.

Ośrodek Adopcyjny FNiZ funkcjonuje od sierpnia 2013 roku i nie jest to zwykłe schronisko. Jest to miejsce, które przygotowuje do adopcji zwierzęta porzucone, często chore, zaniedbywane i ciężko krzywdzone przez swoich opiekunów. Kiedyś wymarzyliśmy sobie, że podopieczni naszej Fundacji będą przebywać u nas tylko tymczasowo – może kilka tygodni, miesięcy. Naszym zadaniem miało być jak najszybsze znalezienie im nowych opiekunów i zagwarantowanie lepszego życia. Przez kilka lat naszej działalności tak właśnie się działo. W końcu zaczęło brakować domów tymczasowych, liczba adopcji zmniejszała się z miesiąca na miesiąc, a naszych podopiecznych było coraz więcej. Dlatego powstał Ośrodek Adopcyjny przy ul. Malowniczej w Łodzi.

1

W Ośrodku Adopcyjnym aktualnie jest miejsce dla 40 psów w boksach zewnętrznych oraz w ocieplonym szpitalu. Na terenie znajduje się także pomieszczenie dla zwierząt gospodarskich, w którym obecnie przebywa koziołek i świnka, a także pokój dla kotów z sześcioma kocimi  mieszkańcami, usytuowany przy szpitalu.

4

Same psy i koty łącznie zjadają 360 kg karmy miesięcznie (12 kg dziennie), a na wykupienie leków dla nich przeznaczamy minimum 500 zł w skali miesiąca. Do tego dochodzą zabiegi sterylizacji i kastracji, potrzebne i często niespodziewane leczenie. Zatrudniamy dwóch opiekunów zwierząt, którzy pracują z nimi 7 dni w tygodniu. Comiesięczne wydatki na funkcjonowanie Ośrodka, nie wliczając w nie zakupu karmy (dzierżawa terenu, koszty paliwa, koszty administracyjne i leczenie zwierząt) to kwota minimum 15 tysięcy złotych miesięcznie. Te pieniądze muszą się znaleźć na naszym koncie każdego miesiąca. Za te pieniądze funkcjonujemy.

2

Chcielibyśmy jednak zrobić coś więcej, by zwierzakom u nas żyło się lepiej. Do tego potrzebujemy Twojej pomocy.
Twój JEDEN PSIOCENT przeznaczymy na utrzymanie podopiecznych fundacyjnego Ośrodka Adopcyjnego, a także jego rozbudowę i przystosowanie do potrzeb zwierząt, np.

– postawienie dodatkowych kojców, by móc przyjmować więcej zwierząt
– doprowadzenie wody i odpływów na teren boksów, by utrzymywać boksy w lepszej czystości
– utwardzenie części terenu, by zwierzaki nie brodziły w błocie
– zbudowanie stajni dla koni, by sprowadzić do nas naszych największych podopiecznych
– zagospodarowanie powierzchni magazynowej na karmę i leki, by już nie składować ich po kątach
– wydzielenie boksów dla zwierząt gospodarskich, by móc przyjąć towarzyszy dla Balbiny i Mańka
– zbudowanie woliery zewnętrznej dla kotów, by mogły cieszyć się słońcem i świeżym powietrzem.

Pomóż nam pomagać.
Przekaż swój JEDEN PSIOCENT

Przekazanie 1% podatku dochodowego zajmuje tylko chwilę.
Wystarczy w formularz swojego PITa wpisać nasze dane:

994130_10152177255943856_241758496_n

Fundacja Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt
KRS 0000265877

lub
skorzystaj z naszego programu do rozliczeń podatkowych online!

pitprojekt_online_btn_8

 

 

Jeśli chcesz pomóc w rozprowadzaniu materiałów reklamowych naszej Fundacji, napisz: pomoc@fniz.pl, a prześlemy Ci plakaty i ulotki!