Czaruś i Czarusia


  • Płeć: kot
  • Rozmiar: mini

Tych dwoje łączy coś więcej aniżeli więzy krwi. Czaruś i Czarusia to rodzeństwo z dwóch miotów. Ich rodzina zamieszkiwała łagiewnickie lasy, mnożąc się na potęgę i chorując. Czaruś i Czarusia byli najsłabszymi jednostkami i to ich najbardziej dotknęły powikłania po przebytym kocim katarze.

Choroba pozbawiła 8-miesięcznego Czarusia oczka. Na rogówce jego oka zaczęły się pojawiać bolesne wrzody, kotek stracił wzrok. Cierpiał do tego stopnia, że sam szukał pomocy u osób, które dokarmiały jego rodzeństwo. W efekcie Czaruś stracił gałkę oczną i uczy się życia na nowo.

Podobny los spotkał 4-miesięczną Czarusię. Ta delikatna koteczka, w wyniku powikłań po chorobie, powoli traci wzrok. Pozostały jej resztki widzenia, jednak jeśli nie zareaguje na leczenie, jej stan może się pogorszyć aż do całkowitej utraty wzroku. Często mruży oczy, ukrywając je przed światłem, które sprawia jej ból.

Czaruś i Czarusia to bardzo delikatne i subtelne kotki. Najsłabsze w całym stadzie dokarmianego rodzeństwa. Choć wychowały się bez udziału człowieka, bardzo potrzebują czułości. Czekają na cierpliwych i kochających opiekunów, których obdarzą swoim zaufaniem.

kontakt w sprawie adopcji:

501 401 091
jola@fniz.pl

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: