Oazik


  • Płeć: kot
  • Rozmiar: mały

Oazik, zwany Grzybkiem, został znaleziony gdzieś na klatce schodowej i
przyniesiony do lecznicy Oaza. Miał wtedy dopiero ok. 6 tygodni.
Kociak nie miał szczęścia do ludzi – każda próba jego adopcji kończyła się niepowodzeniem, tak jakby wisiało nad nim jakieś fatum. Do tego jeszcze ciężko zachorował na ropne zapalenie stawów, a jego życie wisiało na włosku.

Na szczęście udało się go uratować, ale przykra pamiątka z czasów choroby zostanie mu na zawsze. Jedna z tylnych nóżek już nie odzyska pełnej sprawności, choć w żaden sposób nie przeszkadza ani nie będzie przeszkadzała mu w chodzeniu.

Oazik, teraz zwany grzybkiem, miał wiele szczęścia w swoim krótkim życiu, mimo, że ono go nie oszczędzało. Liczymy, że los się dla niego całkowicie odmieni. Przebywa teraz w domu tymczasowym i czeka na nowe życie.

Grzybek jest maleńkim kotkiem, mniejszym niż wskazuje na to jego wiek. Ale bezbłędnie korzysta z kuwety i jest bardzo samodzielny. Nie pozwala ominąć żadnej pory posiłku, kręcąc się przy nodze i domagając jedzenia głośnym miauczeniem.
Jest kotem bardzo towarzyskim. Nie odstępuje człowieka na krok.
Bardzo lubi być trzymany na rękach. Wtula się wtedy i głośno mruczy. Mruczy zresztą przez cały czas. Wystarczy tylko wyciągnąć rękę w jego kierunku. Śpi zawsze pod kołdrą, koniecznie wtulony w człowieka. Czas pomiędzy snem, a pieszczotami spędza na szalonych gonitwach. A wszystko co napotka wtedy na drodze nadaje się do zabawy.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej wraz ze zobowiązaniem do kastracji kotka, gdy będzie na to pozwalał jego wiek.

Zainteresowani otrzymają od nas wysłaną mailem ankietę przedadopcyjną,
dzięki której lepiej poznamy potencjalnego nowego opiekuna Oazika i warunki, w jakich kociak by mieszkał. W tym celu prosimy o kontakt mailowy: natalia@fniz.pl

Oazik znalazł wspaniały dom :))

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: