Perełka


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: mała
  • Rasa: w typie pudla
  • Rok urodzenia: 2011

Mała Perełka przez kilka miesięcy była notorycznie bita przez właścicielkę. W końcu skończyła się cierpliwość sąsiadów, słuchających co noc przeraźliwego psa. Prawdopodobnie uratowali Perełce życie, bo zachowanie właścicielki wobec suni było coraz bardziej nieprzewidywalne. Pies katowany był niemal co noc na oczach sąsiadów z naprzeciwka. Gdy rozmowy z właścicielami nie dawały żadnych rezultatów, po dzisiejszym incydencie, wezwano policję oraz naszą fundację.

Na miejscu zastaliśmy małą wystraszoną sunię oraz dwójkę właścicieli. Sunia była zaniedbana, skołtuniona i obolała. Z doświadczenia wiemy, że urazy po pobiciu zwierzęcia widoczne są dopiero po kilku lub kilkunastu godzinach. Wobec zeznań świadków, że Perełka kilka godzin przed naszym przyjazdem została dotkliwie skopana, a także iż nie był to pierwszy taki incydent, wspólnie z funkcjonariuszami policji zdecydowaliśmy o odbiorze suni. Jej właścicielka, która sama sprawiła jej taki los, nie wydawała się skruszona, ani tym bardziej przejęta sytuacją. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby Perełka za kilka dni podzieliła los Daisy czy Lotnika, których opiekunowie wyrzucili z okna…

Perełkę przewieźliśmy do kliniki weterynaryjnej, a właścicielka zrzekła się praw do niej.

Dziś suczka mieszka w naszym Ośrodku Adopcyjnym. Odżyła psychicznie, zaufała nam, poczuła się bezpiecznie. Okazała się niesamowicie kontaktową sunią. Uwielbia się bawić piłeczką i wesoło pląsać na spacerach z innymi psami. Nie ma w niej ani grama agresji. Nie brudzi w domu, nie szczeka bezsensownie, lubi dzieci.  Po prostu pies idealny. Jest bardzo aktywna i zadaniowa, więc podejrzewamy że świetnie sprawdziłaby się np. w agility.

Nasza Perełeczka czeka na wspaniały dom!

Na zdjęciu z Panią Małgorzatą Ostrowską-Królikowską, która niedawno gościła w naszym Ośrodku.

Perełka znalazła wspaniały dom w Łodzi w listopadzie 2013.

 

 

 

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: