Prada


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: mini
  • Rasa: w typie maltańczyka
  • Rok urodzenia: 2013

Bezdomność u zwierząt nie zna pojęcia rasy czy urody. Ból, samotność, głód i strach – każde zwierzę czuje je tak samo. My – ludzie jesteśmy winni zapewnić każdemu zwierzęciu ochronę przed każdą krzywdą.

Dzisiaj pod naszą opieką jest sunia w typie najmodniejszej obecnie rasy – maltańczyka. Nazwaliśmy ją Prada.

Prada ma około 7 lat, a jej życie było dalekie od luksusu, na jaki wskazuje jej imię czy wygląd. Mogłaby być prawdziwą pięknością, ale nikt nigdy o nią nie zadbał. Jej skóra, zamiast różowa, jest podrażniona i mocno zaczerwieniona, z łojotokiem. Jest na niej mnóstwo odparzeń po odchodach, w których żyła. Żerowało na niej stado pcheł. Włos – zamiast puszystego – przerzedzony, słaby, wystrzępiony. Jej zęby były w fatalnym stanie – wiele z nich już wypadło, te co zostały były pokryte kamieniem, ze stanem zapalnym dziąseł.

Wystarczy spojrzeć w jej oczy, by zobaczyć, ile przeszła i jak bardzo chciałaby, by ten koszmar już się skończył. Z każdym dniem jest coraz gorzej, przepełnia ją strach i niepewność. Nie zna innego świata poza strachem, głodem i brudem. Dzisiaj ma szansę na lepsze życie, choć jeszcze sama sobie z tego nie zdaje sprawy.

Jeśli chcesz adoptować Pradę lub dać jej dom tymczasowy, musisz wiedzieć, że to nie ona istnieje dla Ciebie, ale Ty dla niej. Czeka Cię długa droga, by pokazać jej życie normalnego psa, nauczyć pokonywania lęków, choćby prostego wyjścia na spacer.

To nie jest zabawka, ani pies „na pokaz”. To zwierzę, które przez całe życie było wykorzystywane do zarabiania pieniędzy. Nigdy nie zaznało psiej normalności.

__

Prada znalazła dom.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: