Pusia


  • Płeć: kocica
  • Rozmiar: średnia
  • Rasa: europejska
  • Rok urodzenia: 2004
Albo uśpicie, albo wypuszczę ją w lesie – przed takim wyborem postawił lekarzy pewien mężczyzna, który chciał szybko i sprawnie pozbyć się 17-letniej kotki swojej córki. Córka urodziła dziecko, na kota nie było miejsca, mimo że spędził z nimi 17 lat życia (!) Nie uśpili. A on nie wyrzucił do lasu, na całe szczęście. Starsza kicia Pusia dostała szansę na nowe życie. A to dotychczasowe raczej nigdy nie było łatwe.
Pewnie gdyby była młodsza miałaby większe szanse na adopcję. Uroda Pusi jest wyjątkowa – tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Ale to przede wszystkim bardzo towarzyska, otwarta i spragniona pieszczot starsza pani. Wciąż ciekawa świata, przyjaźnie nastawiona do innych kotów czy też psów.
Pusia jest w doskonałej formie, ale cierpi na nadczynność tarczycy i nadciśnienie – to częste przypadłości u starszych kotów. Wystarczy podawać jej leki i co jakiś czas kontrolować stan zdrowia – wszystko.
Mamy nadzieję, że komuś serce mocniej zabije na widok Pusi. Oraz że ktoś z Was pomyśli sobie jak mało znaczyła dla poprzednich opiekunów, że po 17 latach razem jedynym co mogli jej zaoferować był śmiertelny zastrzyk lub wyrzucenie do lasu.
___
Kwiecień 2021 – Pusia znalazła nowy dom <3

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: