Tigra


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: duża
  • Rasa: owaczarek niemiecki
  • Rok urodzenia: 2010

Tigra, wcześniej zwana „Grubą” trafiła do nas w stanie zagłodzenia, wraz z 3 innymi psami. Obecnie ma wspaniały dom i kochającą rodzinę. Została także poddana zabiegowi sterylizacji wraz z usunięciem przepukliny.

„W czasie wizyty w lecznicy weterynaryjnej, spotkałam zestresowaną, zagłodzoną istotę, która wyszła z opiekunem na spacer. Długa sierść częściowo maskowała wychudzone ciało, ale głaszcząc to biedactwo czułam każdą kość. Kiedy dowiedziałam się jak wyglądało jej dotychczasowe życie postanowiłam zaopiekować się psiakiem – oczywiście po akceptacji męża i syna.
W piątek 20 maja przyjechała do naszego domu. Podróż zniosła zadziwiająco dobrze. Po dwóch dniach wybrała sobie imię Tigra (próbowaliśmy innych, ale reagowała tylko na głoskę T). Spokój, pieszczoty, pełna miska, mięso i kości (jedzenie jest dla niej priorytetem ale to nikogo nie dziwi), wybieg o pow. 2000 m2, a także nowi znajomi york i kot sprawiły że stała się ufniejsza i spokojniejsza. Była już na kilku spacerach i wycieczkach samochodowych, które chyba polubiła, bo bez zaproszenia wsiada do samochodu gdy jest otwarty. Poza spacerami nie jest aktywna, nie potrafi bawić się, nie biega za rzucanymi zabawkami. Zainteresowała się jedynie bordowym, pluszowym miśkiem, choć tylko przez chwilę. Najbardziej lubi drzemki na tarasie pod stołem i z zaciekawieniem obserwuje zabawy kota, z którym próbuje bawić się – nawet w ganianego. Tigra bardzo chętnie uczy się lecz wciąż jest na poziomie kilkumiesięcznego szczeniaka, ale przy jej inteligencji szybko to się zmieni jeśli odzyska zdrowie i kondycję fizyczną.”

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: