Celina


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: mała
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: 2009
Celina przeszła w swoim życiu wiele dróg, zarówno tych w sensie dosłownym, jak i w przenośni. Jak bardzo w swoim życiu miała pod górkę możemy się tylko domyślać. Od dłuższego czasu błąkała się na granicy Łodzi i Ksawerowa. Nie wiemy, co jadła ani gdzie spała. Długa tułaczka i przykre doświadczenia sprawiły, że stała się nieufna wobec ludzi. W końcu bardzo wycieńczona poddała się i dała się złapać. Okazało się, że ratunek przyszedł dla n ej w ostatniej chwili. Miała ropomacicze i przerośniętą 
śledzionę z guzami. Problemy zdrowotne zostały zażegnane, a Celinka szybko i bez komplikacji wróciła do zdrowia.
Wówczas można było zacząć się skupiać na przekonywaniu Celinki, że nie wszyscy ludzie to kanalie. Każdego dnia Celinka coraz bardziej się otwiera, chociaż na pewno minie jeszcze trochę czasu, zanim przestanie bać się nagłych ruchów i dźwięków.
Celinka przebywa w domu tymczasowym, ma około 6 lat. Jest niewielkim pieskiem, waży 12 kg. Toleruje inne zwierzęta (psy i koty), chociaż nieznanych psów na początku bardzo się boi. Dobrze znosi jazdę samochodem. Jest absolutnie nieagresywna. Toleruje również dzieci, ale te bardzo ruchliwe i hałaśliwe ją przerażają. Jest wysterylizowana, zaszczepiona i przed adopcją zostanie zachipowana.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: