Ferdek


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: bardzo duży
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: 2010

Tułaczka Ferdka trwa już prawie cztery lata. Jego historia jest bogata w wydarzenia, miejsca oraz ludzi, którzy przyczynili się do jego obecnego losu. Bardzo chcielibyśmy go odmienić, tym razem na dobre.

Rzecz działa się ponad trzy lata temu. Ferdek jako roczny pies został znaleziony pod łódzką szkołą filmową. Od razu trafił na dobrego człowieka, który od lat zajmuje się pomocą bezdomnym psom. Pan Jerzy znalazł mu miejsce w stróżówce, a jego opiekunami byli pracownicy firmy. Na pierwszy rzut oka niczego mu nie brakowało – miał dach nad głową, pełną miskę, ręce do głaskania. Wiadomo jednak nie od dzisiaj, że dla psa to trochę za mało.

Ferdek ma swojego anioła stróża, jakim jest pan Jerzy. To on przez te wszystkie lata dopilnowywał, by Ferdek miał gdzie się podziać, co jeść. W końcu przywiózł Ferdka do nas, a my szukamy dla niego nowego domu.

Ferdek jest psem skrzywdzonym, ale możemy z całą pewnością stwierdzić, że udało mu się zapomnieć o doznanych krzywdach. W wielkim ciele mieści się maleńkie psie serce, które już jest gotowe, by pokochać nową osobę. Bywa nieufny wobec obcych osób. Wystarczy jednak zaprosić go do wspólnej zabawy, a wszelkie lęki znikną, a stres się rozładuje.

Ferdek jest psem pracującym: uwielbia patyki, kamienie, wszelkie sporty związane z aportowaniem. Ma świetną kondycję, może ze swoim nowym opiekunem biegać przy rowerze czy chodzić na długie spacery. Nauczony jest pilnować swoich ludzi, więc sprawdzi się także jako stróż przy domu. Jedno wiemy na pewno – swojego opiekuna pokocha miłością bezgraniczną i będzie jego największym obrońcą.

Jeśli szukasz psa, który:
– nigdy się nie nudzi i sam znajduje sobie zajęcie,
– zawsze cię rozbawi swoimi zwariowanymi pomysłami,
– chętnie będzie uprawiał z tobą sport,
– zawsze cię obroni w sytuacji zagrożenia,
– przekopie grządki od czasu do czasu,
– pomoże w przeprowadzce 😉
– będzie ci wierny do końca swoich dni,
Ferdek jest PSEM DLA CIEBIE.

 

 

***

W styczniu 2018 Ferdek zamieszkał w Poznaniu 🙂

 

 

 

————–
Za wykonanie zdjęć zamieszczonych w kalendarzu Niechciane i Zapomniane 2016 dziękujemy Maciejowi Góralewskiemu: wstarymalbumie.pl

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: