Frajda


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: mały
  • Rasa: w typie west white highland terrier

O tym, do jakiego stanu można doprowadzić psa poprzez podstawowe zaniedbania, moglibyśmy pisać podręczniki. „Jeśli chcesz, by twój pies wyglądał jak ubłocona ściera do podłogi, po pierwsze nigdy go nie wyczesuj, po drugie nigdy go nie kąp, po trzecie puść go samopas po wiosce i niech sobie radzi. Nigdy nie pokazuj go weterynarzowi i ignoruj wszelkie objawy gorszego samopoczucia. Najlepiej w ogóle go ignoruj”.

Za mocne? Trudno. Nam już nie wystarcza cierpliwości, gdy codziennie widzimy takie obrazki jak ten.

Suczka w typie west znaleziona właśnie w takim stanie. Nie ma sensu o nim opowiadać, bo jakie ma dredy każdy widzi. Macie za to okazję zobaczyć, co było pod nimi. Jak bardzo gotuje się skóra pod skorupą z włosów zeschniętych z błotem. Jakie na jej powierzchni tworzą się rany i jak trudno pod nimi zauważyć dziury takie jak ta w łapie.

Jak widzicie, po wygoleniu sunia okazała się być – delikatnie mówiąc – nieco zbyt okrągła. Nie jest w ciąży. Okazało się, że ma zespół Cushinga, który nieleczony naraża psa na rozwój najcięższych chorób. Co więcej, powoduje otyłość brzuszną, bardzo złe samopoczucie u psa, apatię i słabość mięśniową. Pies tak ciężko chory powinien mieć zapewnione nie tylko przyzwoite warunki, ale i troskliwą opiekę, bo w każdej chwili jego stan może ulec pogorszeniu. Ona tego nie miała. Była zdana tylko na siebie.

Sunię nazwaliśmy Frajda i mamy nadzieję, że właśnie ta radość życia w końcu zagości na jej pyszczku. Póki co jest bardzo słaba, ale już prezentuje typowy dla terrierów psi uśmiech. Niedługo będzie do adopcji.


Diagnostykę, leczenie i utrzymanie Frajdy sponsoruje 1% – najprostsza forma pomocy podopiecznym naszej fundacji. Przekaż go nam w tym roku, by w przyszłym razem z nami ratować kolejne istnienia.
KRS 0000265877
http://niechcianeizapomniane.org/jedenprocent/

__

Suczka przebywa w domu tymczasowym.

 

Opiekun Wirtualny:

___

Grudzień 2020 – Frajda ma dom 🙂

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: