Lili


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: mały
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: 2009

Drobna, niepozorna, nienarzucająca się. Bardzo subtelna sunia do kochania. A przecież nikt nigdy dotąd nie okazał jej uczucia, nie był dla niej dobry. Skąd więc w niej zaufanie i taka pokora wobec człowieka?

Lili nigdy nie miała dobrego życia. Nie znamy jej dawniejszych losów, a ostatnie miejsce, w którym przebywała, niemal wykończyło ją oraz trójkę jej szczeniąt. Opiekowała się nimi w komórce pewnego gospodarstwa pod Zgierzem. Opuszczona i pozostawiona sama sobie, na mrozie i pośród niebezpiecznych przedmiotów, bez jedzenia. Żyła tak aż do momentu interwencji fundacji i odbioru psów z gospodarstwa.

Bardzo broniła swoich szczeniąt, nie wiedziała co chcemy im zrobić. Szybko jednak przekonała się, że może być tylko lepiej. Gdy zaznała trochę ciepła, bezpieczeństwa, została odkarmiona, zaufała nam i odwdzięczyła się tak jak potrafiła najlepiej.

Lili trafiła do domu tymczasowego, gdzie poznaje jak to jest być zadbaną i kochaną. Nie sprawia absolutnie żadnych problemów. W swoją opiekunkę tymczasową wpatrzona jest jak w obrazek. Grzecznie chodzi na smyczy, pozostawiona sama w domu cierpliwie czeka. Jest bardzo posłuszna i komunikatywna.

Mała Lili ma tylko jedną wadę – dawno temu musiała stracić część tylnej łapki. Pozostał kikucik, który absolutnie nie przeszkadza jej w życiu i praktycznie nie czyni jej mniej sprawną od innych psów. Dowodzi tylko tego, że ta kruszyna przeżyła w swoim życiu niejeden koszmar i tym bardziej zasługuje na lepszy los. Czekamy na kogoś, kto zechce jej go zapewnić.

 

Lili przebywa w domu tymczasowym, gdzie prawdopodobnie zostanie na zawsze, jak tylko wyjaśni się jej sytuacja prawna.

 

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: