Mała


  • Płeć: kocica
  • Rozmiar: mała
  • Rasa: europejska
  • Rok urodzenia: VI 2012

Mała jest kotką WYJĄTKOWĄ. Po pierwsze nigdy nie spotkałam tak przymilnego i tulącego się kota. Po drugie to najdzielniejszy kot na świecie.

Mała zapewne została wyrzucona z jakiegoś „domu”. Podczas tułaczki ktoś potrącił ją samochodem i nie udzielił pomocy. Tak skrzywdzona przez „ludzi” trafiła do Fundacji. Niestety skutkiem ludzkiej znieczulicy jest u niej paraliż dolnego odcinka kręgosłupa, niedowład tylnych łapek i brak możliwości normalnego korzystania z kuwety.

Mała ma problemy z poruszaniem się. Ale obraziłabym ją, twierdząc, że nie chodzi. Ona biega! Nic sobie nie robi z utrudnień i dźwigając się na przednich łapach goni piłki i bawi się z innymi kotami. Utrzymanie jej w czystości wymaga pewnego zachodu, ale przy nabraniu wprawy staje się to rutyną. Mała jest kotem „pieluchowym”. Używamy zwykłych
jednorazowych pieluszek dziecięcych. Trzeba ją przewijać trzy razy dziennie. Kotka bez trudu pozwala na wszelkie zabiegi i nie próbuje zdejmować pieluchy. To pozwala utrzymać Małą i mieszkanie w czystości.

W zamian za te utrudnienia kotka odwdzięcza się niezwykłą uczuciowością i przywiązaniem. Jest bardzo spokojna, wesoła, skora do zabawy. Uwielbia być brana na ręce. Wtedy może mruczeć godzinami. Lubi towarzystwo innych kotów, a za posłanie wybrała sobie kojec psów, które chcąc nie chcąc musiały się trochę przesunąć.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: