Nero


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: bukiet kwiatowy :)
  • Rok urodzenia: 2018

Kontakt

Nero to psiak, który został zabrany z trudnych warunków, w których żył.

Na początku był bardzo wystraszony, a do swojego boksu wracał tylko wtedy, gdy nikt na niego nie patrzył, a w środku znajdowało się coś smakowitego. Nie było nawet mowy o tym, żeby go dotknąć. To był bardzo przykry widok, zwłaszcza, że widać było po nim jak bardzo tego chciał, ale strach paraliżował jego chęci.

Daliśmy mu tyle czasu, ile tego potrzebował. Nie naciskaliśmy, do niczego nie przymuszaliśmy. Po prostu byliśmy i go wspieraliśmy.

Pewnego dnia nastąpił przełom i Nero pozwolił nam się dotknąć. Nie wiedzieliśmy, czy to co się właśnie stało, nie było z jego strony niedopatrzeniem, ale to zachowanie zaczęło się powtarzać, coraz częściej i na coraz dłuższe chwile. Psiak przełamał swój lęk i zaufał człowiekowi. Jakież to było cudowne uczucie…

Teraz Neronek to zupełnie inny psiak. Gdy tylko w jego polu widzenia pojawia się człowiek, ten młody i energiczny psiak nie może się wręcz doczekać, aż będzie mógł radośnie przyjść na drapanie za uchem. Kolejnym plusem jest fakt, że całkiem nieźle radzi sobie na smyczy, chociaż przytłaczają go jeszcze mijani po drodze obcy i duże samochody. Nie jest to jednak nic złego, do wszystkiego można się przecież przyzwyczaić.

Jeszcze trochę pracy i będzie mógł się rozglądać za nowym domem, również takim, w którym są inne psy, ponieważ jest bardzo towarzyski i uwielbia zabawy i gonitwy z równie energicznymi psiakami.

Pobierz ankietę przedadopcyjną psa

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: