Nora


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: duża

Nora jest przepiękną suczką i na spacerach przyciąga mnóstwo przyjaznych spojrzeń. Ludziom, których miała czas poznać okazuje masę uczuć. Jest bardzo inteligentnym i pojętnym psem, dobrze chodzi na smyczy i szybko uczy się poleceń. Uwielbia aktywność fizyczną i psychiczną a gry i zabawy z innymi psami sprawiają jej niesamowitą radość. Z natury jest bardzo spokojna i nie okazuje agresji wobec ludzi, psów ani kotów.
Nora jest z nami od dwóch miesięcy, lecz przez długi czas była bezdomna. W przeszłości doświadczyła agresji ze strony człowieka i nauczyła się nieufności wobec ludzi. Dość łatwo ją spłoszyć i w przeszłości zdarzyło jej się uciec. Aby temu zapobiec przechodzi teraz rehabilitację pod okiem trenerki i robi ogromne postępy. Każdy weekend spędza w domu, w którym mieszkają Yorkshire Terier i kot. Nie sprawia wtedy kłopotów, ma swoje stałe miejsce na kanapie i jest szczęśliwa z bycia częścią rodzinnego 'stada’. Nora uczęszcza też do psiego przedszkola, gdzie uspołecznia się z psami i ludźmi o różnych temperamentach i gdzie uczy się podstawowych poleceń.
Aby w pełni cieszyć się życiem Nora potrzebuje doświadczonego i opanowanego właściciela: kogoś, kto obdarzy ją szacunkiem i miłością, a jednocześnie swoją spokojną postawą i pewnością siebie zapewni jej silne przywództwo. Jest ważne, aby przyszły właściciel Nory kontynuował pracę rehabilitacyjną nad wyeliminowaniem jej płochliwości. Aby dać upust ponadprzeciętnej inteligencji Nory byłyby najlepiej, gdyby przyszła rodzina zapewniła jej szkolenie z posłuszeństwa oraz treningi agility lub innego psiego sportu. Nora lubi jazdę samochodem, choć wymaga spokojnego stylu jazdy – może u niej wystąpić choroba lokomocyjna. Jest nauczona by załatwiać się na zewnątrz i nie jest hałaśliwa. Niestety nie możemy zalecić adopcji Nory osobom z małymi dziećmi (do ok. 10 lat), gdyż nadmiar stymulacji i wrażeń z ich strony mógłby wzmocnić jej płochliwość. Nora uwielbia bawić się z innymi psami i byłoby wspaniale, gdyby mogła dołączyć do osoby/rodziny, która ma już jednego lub kilka szczęśliwych psów. Będzie wspaniałą i oddaną towarzyszką domowego ogniska.

25.08.2010 Nora zamieszkała w Smardzewie 🙂

Opiekunami wirtualnymi byli: Monika i Michał.
Dziękujemy!

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: