Plastelinka – Matylda


  • Płeć: kocica
  • Rozmiar: średnia

Przykład Plastelinki pokazuje jak bardzo zwierzęta uzależnione są od ludzi, do jakiego stopnia zdane są na ich łaskę i niełaskę. Młody, silny i zdrowy zwierzak niekiedy ma szansę poradzić sobie na wolności w miejskiej dżungli. Wiekowy, niedołężny i chory skazany jest tylko na jedno…

Porzucenie Plastelinki było jednoznaczne z wydaniem wyroku na nią. Bo jak ma przeżyć niewidomy i w dodatku bardzo chory i cierpiący kot? Czy ktokolwiek potrafiłby spać spokojnie po zrobieniu czegoś takiego?

Ta bezbronna koteczka nie miałaby szans na przeżycie, gdyby nie została uratowana przez dobrych ludzi. Niewidoma, po ropomaciczu, już niemłoda.

Jakimś cudem udało się Plastelinkę uratować, choć operacja w jej stanie była dużym ryzykiem. Trafiła do Pani Ewy i jej wspaniałej rodziny, stała się Matyldą. Resztę swojego życia spędziła u boku kochających osób. Odeszła po krótkiej i niesprawiedliwej walce z niewydolnością nerek. To była jedyna przeszkoda w jej długim życiu, której nie udało się przezwyciężyć. Pozostawiła po sobie zrozpaczonych opiekunów.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: