Polar


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: duży
  • Rasa: mix
  • Rok urodzenia: 2012

Tak jak większość psów odebranych 4 listopada z Wojtyszek, Polar wyglądał jak strzęp skołtunionej sierści z brudem. Wygląd zupełnie niegodny żadnego psa, a już na pewno nie takiego jak on.

Nie chcieliśmy, by czekał ani chwili dłużej na powrót do swojego normalnego stanu, by wreszcie wyglądał jak piękny pies, który skrywał się pod latami zaniedbań. Polar przeszedł zabieg sanacji jamy ustnej, a potem został dopieszczony przez naszą wolontariuszkę i groomerkę z salonu WashDog i… dzisiaj wygląda tak jak na zdjęciach 🤍 Jest piękny na zewnątrz, ale ma też piękne wnętrze.

Tak dużo i tak niewiele zarazem było potrzeba, by wydobyć z Polara piękno, które my dostrzegliśmy przy pierwszym spotkaniu z nim. Jest zadbany, najedzony, cieszy się wolnością od wojtyszkowych krat i jedynym, czego dzisiaj potrzebuje, jest dom.

On – wielki psi przytulas, najchętniej grzejący swoje stare kości na ciepłym kocyku. Kilkunastoletni senior ze zwyrodnieniami stawów. Boks nie jest dla niego.

Polar, nasz wielki puchaty miś rozpaczliwie poszukuje domu tymczasowego. On potrzebuje tak niewiele. Dużo śpi, dużo się przytula, odpoczywa po piekle, jakie zgotowało mu schronisko w Wojtyszkach. Był jednym z najbardziej potrzebujących psów, które czekały tam latami. W starej budzie z kilku desek, na kilku źdźbłach słomy… na gołym betonie, czy to lato, czy zima, zza krat oglądał wielki mur, który dzielił go od dobrego życia, na jakie zasługiwał.

Prosimy z całego serca o przystań dla Polara. Może mieszkać z innymi psami.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: