Rufus


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: duży
  • Rasa: owczarek niemiecki
  • Rok urodzenia: 2008

Ostatnie tygodnie Rufus spędził na cmentarzu, gdzie pochowano jego zmarłego opiekuna. Jego dom był przy nim. Rufus spełniał swoją posługę do końca.
Dzisiaj jest już w naszym ośrodku. Pierwszego dnia był zdezorientowany, przytłoczony szczekaniem takiej ilości psów naraz, spanikowany nagłymi zmianami, jakie zaszły w jego życiu. Do tego wszystkiego przeszkadzał mu kołnierz, który ma zapobiegać przed rozlizaniem rany na boku.
Rufus – wyrzucony na bruk po śmierci właściciela. Ostatnie tygodnie spędził… na cmentarzu. Okoliczni mieszkańcy byli zdumieni, że codziennie widywali psa tuż przy grobie opiekuna. Nie dowierzali, że ten pies trafił tam przez przypadek. I wiecie co? Im bardziej poznajemy Rufusa, tym bardziej wierzymy, że był ze swoim opiekunem do końca jego życia… a nawet dłużej.
Rufus to pies oddany człowiekowi bez granic. Wpatrzony w niego, nauczony wierności i posłuszeństwa. Nie można sobie wymarzyć lepszego przyjaciela.
Pierwsze dni u nas były dla Rufusa bardzo trudne. Był niespokojny, próbował uciec, pewnie z powrotem do swojego opiekuna. Ale jest coraz lepiej. Wie, że przy nas jest bezpieczny, że ma gdzie spać i co jeść. Niecierpliwie czeka na porę spaceru. Jest pewny siebie, ma bardzo silny charakter, ciężko go złamać – to bardzo dobrze.

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: