Shell


  • Płeć: kot
  • Rozmiar: duży
  • Rasa: europejska
  • Rok urodzenia: 2011

Shell przez dwa dni ukrywał się pod maską samochodu na pewnej stacji benzynowej. Świetnie się tam bawił, ale w końcu zdał sobie sprawę, że warto by było od czasu do czasu coś przekąsić, dlatego zaczął wychodzić do podstawionego jedzenia, ale ani myślał podejść do ludzi. Musieliśmy mocno go namawiać i użyć podstępu, by go złapać i umieścić w bezpiecznym miejscu.

Tak go poznaliśmy, miał wtedy 4 miesiące. Przez kilka miesięcy Shell buszował w lecznicy razem ze swoją przyjaciółką Fionką. Bardzo się tam zadomowili, a co najważniejsze, zaprzyjaźnili się i odtąd byli nierozłączni. Dlatego do nowego domu przekazaliśmy parkę – Shella i Fionę.

Byliśmy pewni, że odtąd oba maluchy będą miały dom do końca swoich dni – taki był plan. Niestety, nie udało się. Oba koty wróciły do nas po kilku miesiącach, bo właściciel posesji, gdzie mieszkały, nie zgodził się na przebywanie tam kotów. Właściciele rozpaczali, koty bardzo tęskniły.

Teraz wróciły do punktu wyjścia. Shell i Fiona jeszcze bardziej niż kiedyś potrzebują nowych ludzi. Są bardzo zżyte i razem dużo lepiej się wychowują, dlatego zależy nam na adopcji obojga.

Jaki jest Shell? Energiczny, wszędzie go pełno. Trochę szalony, obserwujący – porusza się cicho i z gracją niczym puma. Prawdziwy młody pan kot – sam nie podejdzie, będzie obserwował, ale gdy już weźmie się go na ręce, kurczy się i tuli jakby nie mógł się już dalej powstrzymywać od okazywania uczuć.
Ma około 1,5 roku, jest wykastrowany.

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: