Zara


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: średnia

Mała Zara to córka Dumaszki, a siostra Zojki i Zoli. Najspokojniejsza z całego rodzeństwa. Długo walczyła z chorobą skóry, ale wreszcie się udało. Jedna z sióstr (Zojka) została już adoptowana. Zola i Zara wciąż czekają.

Zara nie sprawia kłopotów, jest nieśmiała i nie narzuca się. Ma wilczy apetyt – je jakby nadrabiała za cały okres wczesnego szczenięctwa, gdy pokarmu jej brakowało. Szybko nabiera zaufania do ludzi, czasem tylko przywiera do ziemi, gdy ktoś przypomina jej dawne życie pełne strachu.

Uwielbia się bawić tak z ludźmi, jak i ze zwierzętami. Szybko opanowuje proste komendy, a podczas nauki oczywiście największą motywacją jest jedzenie 🙂 W mig opanowała też załatwianie się na spacerach.

Zara potrzebuje maksymalnego kontaktu z ludźmi – najchętniej przebywałaby z nimi 24 godziny na dobę. Nowemu opiekunowi odwdzięczy się bezwarunkową miłością i przywiązaniem.

Nowi opiekunowie podpiszą z Fundacją umowę adopcyjną, w której zobowiążą się do poddania Zary sterylizacji, kiedy sunia osiągnie dojrzałość płciową.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: