Animili wirtualnym opiekunem Uszatka

5 marca 2010 gra internetowa Animili.pl podjęła adopcję na odległość podopiecznego Fundacji Niechciane i Zapomniane –  SOS dla Zwierząt, psa Uszatka. Dzieci zdobywając określony poziom w grze stają się wirtualnymi właścicielami i wspierają zwierzaka, a twórcy gry przekazują ustaloną kwotę Fundacji na jego utrzymanie . Uszatek ma własnego bloga, na którym umieszczane są aktualne wiadomości o jego losach, zdjęcia oraz komentarze użytkowników. Podjęta przez Animili.pl adopcja na odległość ma na celu propagowanie wśród dzieci inicjatywy pomagania słabszym i bezbronnym istotom, takim jak zwierzęta.

Gra skierowana jest głównie do dzieci w wieku szkolnym, dlatego jej twórcy (17letnia programistka – Ola Sitarska oraz 18letni grafik – Maciek Zieliński) dokładają wszelkich starań, by dzieci były tu bezpieczne. Rodzice mają dostęp do Strefy Rodzica, w której mogą obserwować postępy dziecka w serwisie. Animili.pl współpracuje z portalem Sieciaki.pl, który jest serwisem Fundacji Dzieci Niczyje, prowadzonym w ramach kampanii społecznej Dziecko w sieci. Patronem Animili.pl jest także fundacja HelpLine, dbająca o bezpieczeństwo każdego dziecka w Internecie.

Animili.pl jest idealnym miejscem, w którym zabawa w naturalny sposób łączy się z nauką. Dzięki grze dzieci uczą się odpowiedzialności i systematyczności oraz rozwijają instynkt opiekuńczy. Poświęcając kilkanaście minut dziennie na opiekę nad wirtualnym pupilem dziecko może poczuć namiastkę odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem prawdziwego zwierzaka.

Zapraszamy na www.animili.pl!