Dzieci wiedzą najlepiej! Nasze zajęcia z najmłodszymi

Temat zajęć był własnie taki jak postawione na początku pytanie: „Czego potrzebują zwierzęta”. Dla nas – dorosłych tak proste pytania bywają najtrudniejsze, bo chcemy, by nasze odpowiedzi brzmiały mądrze, były logiczne i w punkt. Dzieci nie komplikują i dlatego właśnie dzieci wiedzą najlepiej.

Wiedzą, że zwierzęta trzeba kochać, że muszą mieć pełną miskę, lubią się pobawić z innymi zwierzętami, a czasem nawet potrzebują weterynarza. Że nie można ich bić, głodzić, pozwalać by cierpiały. Dzieci wiedzą, że słabszym trzeba pomagać.

Kochani dorośli! Pielęgnujcie w sobie tę dziecięcą niewinność, wrażliwość i ciekawość świata. Uczcie swoje dzieci, by pamiętały o tych prostych prawdach. Wpajajcie im szacunek i miłość do słabszych. Może właśnie dzięki nim nasz świat kiedyś stanie się lepszy.

A my z przyjemnością popracujemy z najmłodszymi. Pogadamy z nimi o tym, dlaczego trzeba pomagać zwierzętom i jak to robić. Pokażemy im to na przykładzie naszych podopiecznych.

Gorąco polecamy zajęcia dla najmłodszych w łódzkim stowarzyszeniu Źródła. Jeśli będziecie umawiać swoje klasy, wspomnijcie o nas, a na pewno się dogadamy 🙂