Lalunia – zaniedbana, przywiązana, porzucona

pies-773-1Mieliśmy cichą nadzieję, że Iwan był ostatnim tak bardzo zaniedbanym i chorym psem, który do nas trafił. Niestety, to nie koniec czarnej serii. Wczoraj przywieźliśmy do kliniki Lalunię, sunię w typie shar-pei. Ma około 8 lat, cierpi na zaawansowaną grzybicę, w uszach wylewająca się czarna maź i kwitnący świerzbowiec. Z oczu leci ropa, spuchnięty i obrzęknięty pyszczek prawie zakrywa oczy, sunia jest chuda, wynędzniała, z przerośniętymi pazurami zakręconymi w kółka.

Lalunia została znaleziona w Gadce Starej koło Łodzi. Ktoś przywiązał ją do cmentarnego muru, a żeby nie czuła się samotna, do jej obroży przywiązał sznurkiem także trzy około 4-miesięczne szczeniaki. Szczenięta (na szczęście zdrowe) szybko znalazły nowych opiekunów. Lalunia nie miała tego szczęścia.

Czeka ją długotrwałe leczenie zniszczeń, jakie zafundował jej organizmowi były opiekun. Zarówno lekarze, jak i my mamy doświadczenie w opiece nad takimi przypadkami – wiemy, że skóra tak zaniedbana dochodzi do zdrowia bardzo długo. Pasożytów zewnętrznych nie da się wyeliminować z dnia na dzień. Lalunię czekają miesiące leczenia, hospitalizacji, przyjmowania specjalistycznej i wspierającej proces zdrowienia karmy.
Dla jej psychiki to duże wyzwanie. Dla nas – ogromne koszty.

Po raz kolejny z całego serca prosimy o wsparcie finansowe w walce o zdrowie i lepsze życie Laluni. To kolejny nasz zakaźnie chory pies, który został hospitalizowany na długie tygodnie.

Leczenie Laluni można wspomóc wpłacając choćby najmniejszą sumę na konto:

FUNDACJA NIECHCIANE I ZAPOMNIANE – SOS DLA ZWIERZĄT
PKO BP 22102034080000490201742246
z dopiskiem: „Lalunia – leczenie”

Dla przelewów z zagranicy:
Kod SWIFT: BPKOPLPW
Nr Konta: PL22102034080000490201742246

Mamy nadzieję, że pod dobrą opieką sunia szybko dojdzie do zdrowia. Przebywa w klinice, gdzie leczymy najtrudniejsze przypadki chorób skóry. Już teraz dała się poznać jako dzielna i spolegliwa sunia, przy której wszystkie zabiegi są niemal przyjemnością. To bardzo łagodny i zupełnie niekłopotliwy pies. Gdy wyzdrowieje, ktoś zyska w niej wspaniałego przyjaciela.