Przekaż 1,5%


Jeśli to czytasz, to zapewne wciąż rozważasz, której organizacji przekazać swoje 1,5% podatku. OpZatem powiemy Ci coś o nas – Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt.
 
Nasza organizacja powstała w 2006 roku jako pierwsza fundacja o profilu pro zwierzęcym w Łodzi. Wtedy sytuacja zwierząt w naszym kraju była dramatyczna – przepełnione schroniska, brak kontroli nad rozmnażaniem zwierząt, nikła świadomość społeczeństwa na temat opieki nad zwierzętami. Od tamtej pory wiele się zmieniło –  na lepsze. Wiemy, że to także nasza zasługa.
 
Nasze doświadczenie wynieśliśmy ze współpracy ze schroniskami i innymi organizacjami, z lekarzami weterynarii, a także służbami i samorządami. Postawiliśmy na sterylizacje i ograniczanie populacji psów i kotów, na najlepszą opiekę weterynaryjną i mądre adopcje, na walkę z przemocą i pseudohodowlami, na wolontariat i edukację od podstaw. Od 17 lat są to główne obszary naszej działalności.
 
Od początku utrzymujemy się wyłącznie z darowizn, a 1,5% podatku (wcześniej 1%) to podstawa naszego finansowania. To, jaka łączna kwota zostanie przekazana dla naszej fundacji, determinuje nasz budżet na cały rok, a prościej mówiąc – pokazuje nam, ilu zwierzętom uda nam się pomóc.
 
Na co dzień prowadzimy Ośrodek Adopcyjny w Łodzi, w którym przebywają nasi podopieczni. W tym miejscu dzieje się cała magia. Trafiają tam zwierzęta z interwencji, zaniedbane, straumatyzowane, powypadkowe, przewlekłe chore, wiekowe i często niepełnosprawne. Najczęściej są to tak zwane „trudne przypadki”, które wymagają specjalnej opieki. U nas są leczone, socjalizowane, a gdy już są gotowe do adopcji, szukamy im nowych domów. Zapewniamy im namiastkę normalnego życia – spacery, zabawy, odpowiednio dobraną karmę, pielęgnację. Kto nas odwiedza, ten wie, że dajemy im z siebie wszystko.
 

Leczymy, socjalizujemy – regularnie kontrolujemy stan zdrowia naszych podopiecznych, zapewniamy im najlepszą opiekę weterynaryjną i finansujemy zabiegi ratujące ich zdrowie i życie. Pozytywnymi metodami uczymy ich życia wśród ludzi i innych zwierząt, reagowania na nowe sytuacje i po prostu dobrego życia.
 
Łączymy w pary – dbamy o to, by adopcja była mądrą decyzją opiekuna, poprzedzoną rzetelną wiedzą o zwierzaku i o procesie adopcyjnym.
 
Sterylizujemy – nie tylko naszych podopiecznych, ale też wolno żyjące koty. Wiemy, że to przede wszystkim sterylizacja wpływa na ograniczenie bezdomności.
 
Interweniujemy – jesteśmy tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda, czy to w domach ich opiekunów, u pseudohodowców, na ulicy. Zajmujemy się najtrudniejszymi przypadkami, kiedy występuje zagrożenie zdrowia i życia.
 
Pomagamy pomagać – karmicielom, wolontariuszom, służbom i tym, którzy angażują się na rzecz zwierząt.
 
Uczymy pomagać – zapraszamy do nas wolontariuszy, pokazujemy im, jak opiekować się zwierzętami, jakie mają potrzeby i jak my – ludzie możemy je spełniać.
 
Od 17 lat każdego dnia budzimy się z myślą, że czeka nas kolejny dzień pełen wyzwań, że musimy być tam, gdzie zwierzęta nas potrzebują, a także nie możemy zawieść tych, którzy nam ufają i przekazują własne środki na utrzymanie i działalność Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt.
 
Nasza fundacja istnieje dzięki darczyńcom. Jeśli przekażesz nam swoje 1,5% podatku, efekty tego wsparcia zobaczysz tutaj:
 
facebook.com/niechciane
instagram.com/niechcianeizapomniane
 
Pomóż nam dalej pomagać.
Przekaż swoje 1,5%: KRS 0000265877


Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP