Pomaganie na merdanie po raz dziewiąty i setki kilogramów karmy dla FNiZ

n1-150x150

16 grudnia w Łodzi odbyła się 9 już odsłona akcji Pomaganie na merdanie, której inicjatorką i pomysłodawczynią jest niezawodna Redaktor TVP3 – Kasia Pawlina. Zamysł akcji jest prosty, a jednocześnie co roku przynosi wymierny efekt w postaci ogromnych ilości karmy dla zwierząt przynoszonej przez darczyńców do siedziby łódzkiego oddziału TVP. W tym roku, jak zwykle, było tak merdanie, jak i pomaganie. Ofiarność łodzian w świątecznych nastrojach zaowocowała kilkoma tonami karmy dla czterech organizacji pro zwierzęcych z naszego województwa. Mieliśmy szczęście po raz drugi być beneficjentem tego niecodziennego wydarzenia.

Niedzielna akcja przerosła nasze oczekiwania. Darczyńcy przychodzili od wczesnych godzin rannych do wieczora – pojedynczo i całymi rodzinami, niosąc ciężkie torby pełne karmy dla zwierząt, zabawek i psich akcesoriów. Nie obyło się też bez odrobiny rozrywki – do świątecznej choreografii zatańczyły i zaśpiewały dzieciaki z dwóch szkół podstawowych, było tłoczno, wesoło i świątecznie.
Zagrał także łódzki zespół Blue Cafe, odwiedzili nas również przedstawiciele fundacji Ama Canem wraz ze swoimi psami -terapeutami, które dzielnie dawały się prowadzić na smyczy chętnym do spacerów dzieciom.

Bo nie tylko ludzie odwiedzali siedzibę TVP – z opiekunami przychodziły też psy, które dzieliły się swoim jedzeniem z potrzebującymi pobratymcami zamieszkującymi schroniska. A z nami w telewizji gościła nasza Nela – amstaffka, na widok której oczy same się śmieją. Nela wystąpiła w telewizji podczas emisji popołudniowego wydania ŁWD.

Podczas tegorocznej, przedświątecznej zbiórki darów towarzyszyli nam przedstawiciele trzech organizacji – beneficjentów akcji: Pogotowia dla Zwierząt, Fundacji Pomagajmy Razem – Zwierzęta w Potrzebie oraz schroniska w Głownie.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dary dla naszych zwierzaków.
Ogromne podziękowania kierujemy też w stronę Kasi Pawliny – za jej serce dla zwierząt i ludzi, zaangażowanie i pracę u podstaw, jaką wykonuje na rzecz poprawy życia zwierząt w naszym mieście.

Zapraszamy do obejrzenia relacji telewizyjnej z niedzielnej akcji:
http://www.tvp.pl/lodz/aktualnosci/inne/kilka-ton-darow-udalo-sie-zebrac-w-czasie-akcji-pomaganie-na-merdanie/9453244