Ratujemy Tymka

Kilka tygodni temu wrócił do nas Tymek – psiak uratowany w Nowy Rok 2007 r. Tymek przez półtora roku miał dom w Legnicy. Niestety, został oddany i przywieziony z powrotem do Fundacji – i to w bardzo złym stanie.

Na początku 2007 roku Tymek przebył ciężką operację usuwania zaniedbanego ropnia na zębie. W jego szczęce oraz zatokach szczękowych powstały ogromne ubytki tkanki, którą przeżarła ropa. Tymek wymagał stałej kontroli lekarskiej po operacji. Niestety były właściciel nie zapewnił mu odpowiedniej opieki, co spowodowało znaczne pogorszenie stanu zdrowia.

Tymek przyjechał do nas ze stałym wyciekiem ropnym z nosa, co jakiś czas pojawia się również krew z pyska, nosa oraz oczu. Mimo złych rokowań lekarzy postanowiliśmy ratować tego biednego psa, widząc jak dzielnie znosi towarzyszący mu codziennie ból i jaką ma wolę życia. Za tydzień czeka go poważny zabieg przeczyszczenia całego pyska z ropy i ewentualnej martwej tkanki. Zostanie także zrobione zdjęcie rtg, które pokaże rzeczywiste ubytki szczęki – wszystko to odbędzie się pod narkozą, by nie przysparzać Tymkowi większych cierpień.

Ponieważ zabieg i dalsze leczenie Tymka będą bardzo kosztowne, Monika która opiekuje się Tymkiem po powrocie do Łodzi postanowiła przekazać na aukcję zdjęcie, które kilka miesięcy temu sama wylicytowała na aukcji, z której dochód został przekazany na polskie schroniska dla zwierząt. Mamy nadzieję, że to zdjęcie przyniesie szczęście także Tymkowi. Zapraszamy do licytacji. Więcej szczegółów w opisie aukcji.

Leczenie Tymka można również wesprzec finansowo wpłacając bezpośrednio na konto Fundacji dowolną sumę z dopiskiem w tytule przelewu „dla Tymka”.