Wszystkie koty Joli Dworcowej… oraz 25 kotów Pani Bożeny…

Dwie kobiety i ich podopieczni… Bezdomne, wyrzucone, skrzywdzone przez los i ludzi koty. Pani Jola zwana „Dworcową” i Pani Bożena znalazły się w dość podobnej sytuacji.
Obie kochają koty i od lat pomagają tym najbardziej pokrzywdzonym.
Im obu chcielibyśmy pomóc w opiece nad potrzebującymi kotami.

Pani Jola ma ich w domu ponad 20, poza tym dokarmia i sterylizuje te wolno żyjące, m.in. na Dworcu Łódź Kaliska – stąd pseudonim. Dba o to, by koty miały specjalne budki, były zdrowe i najedzone, nie rozmnażały się. Ciągle krąży między lecznicami a miejscami, w których dokarmia koty. Wielu kotom znalazła już dobre domy, kolejnym ciągle szuka. Nie ustaje w swoich działaniach, mimo że sama ma wiele kłopotów ze zdrowiem.

Pani Bożena mieszka samotnie w domku w Łodzi. Dziewięć lat temu przeżyła osobistą tragedię, od tego czasu zamknęła się w sobie i przestała wierzyć w ludzi. Dostała od znajomych kota, którym musiała się opiekować a z czasem zaczęła go traktować jak jedynego przyjaciela. Później zaczęła dostrzegać inne bezdomne, niechciane zwierzęta które po woli przygarniała, szukając im nowych opiekunów. Dzięki Pani Bożenie kilkanaście kotów znalazło nowe domy. Dodatkowo zajęła się też zmniejszeniem populacji kotów osiedlowych poprzez wyłapywanie kotów na zabiegi kastracji i sterylizacji, finansowane przez organizacje pro-zwierzęce oraz Urząd Miasta. Pod stałą opieką Pani Bożeny jest obecnie ok.25 kotów, które wymagają karmienia i leczenia.Samotna kobieta jest emeryturze i ledwie wystarcza to na jej na własne potrzeby.

Chcielibyśmy wesprzeć kobiety, które działają na rzecz zwierząt na taką skalę, która przyczynia się do ograniczenia populacji kotów wolno żyjących, umniejsza ich krzywdy i cierpienie, jakie sprawiają im inni ludzie.
Środki uzyskane m.in. dzięki aukcjom na allegro, zostaną przeznaczone na leczenie i sterylizację podopiecznych Pani Joli Dworcowej i Pani Bożeny. Potrzeby się ogromne, ale warto pomóc w każdym możliwym wymiarze, szczególnie w zimie.

Wszystkie koty pod opieką obu Pań mają swoje imiona, swoje historie i swoje zdjęcia.

Przekazaliśmy już Pani Joli oraz Pani Bożenie nieco karmy.

Jeśli ktoś z Państwa może przekazać karmę dobrej jakości lub żwirek, będziemy wdzięczni i prosimy o kontakt.

Zapraszamy do udziału w aukcjach ALLEGRO:
Wszystkie koty Joli Dworcowej – KLIK
Pani Bożena i jej 25 kotów – KLIK

Można również dokonywać bezpośrednich wpłat na konto:

Fundacja Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt
ul. Gdańska 81
90-613 Łódź
BANK PKO BP 22 1020 3408 0000 4902 0174 2246

z dopiskiem odpowiednio: „Wszystkie koty Joli Dworcowej” lub „Pani Bożena i 25 kotów”

Więcej informacji: kasia@niechcianeizapomniane.org lub tel. 604 172 405
(preferowany kontakt mailowy)

Kilkoro podopiecznych Pani Joli Dworcowej:

Kilkoro podopiecznych Pani Bożeny:

Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie Państwu podziękować za reakcję na apel o pomoc dla 33 kotów Pana Jana i Pani Anny. Wkrótce wybieramy się do nich z wizytą z darami i z pewnością zdamy Państwu z niej wyczerpującą relację.