Dzień otwarty u naszych zwierzaków

image021W tę niedzielę, 13 października, mija dokładnie 7 lat odkąd powstała nasza Fundacja. Tego właśnie dnia zapraszamy wszystkich przyjaciół i sympatyków do odwiedzenia naszych zwierzaków w nowo powstałym Ośrodku Adopcyjnym Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt. Jest to miejsce dla nas wyjątkowe i bardzo długo przez nas wyczekiwane.

Dzień otwarty w Ośrodku jest ukoronowaniem siedmioletniej działalności Fundacji. W tym czasie poznaliśmy setki smutnych i przerażających zwierzęcych historii, które – dzięki hojnemu wsparciu darczyńców – zakończyły się pozytywnym finałem. W ciągu tych siedmiu lat leczyliśmy, socjalizowaliśmy, wydawaliśmy do adopcji psy, koty, konie, króliki, fretki, żółwie i inne zwierzaki. Żadne z nich nie miałoby szans na odmianę losu, gdyby nie pomoc (nie)zwykłych ludzi. Okazało się, że nasza Fundacja to nie tylko my – wolontariusze, ale także tysiące wrażliwych na krzywdę zwierząt serc. Właśnie dla nich jest niedzielny dzień otwarty.

Nareszcie możemy zaprosić Was wszystkich do naszego miejsca na ziemi, na które tak długo pracowaliśmy. Wciąż je ulepszamy i ciężko pracujemy, by zwierzęta czuły się tam jak w domu. Do tej pory postawiliśmy 16 drewnianych kojców, wydzieliliśmy wybiegi, szpital z boksami wewnętrznymi, boksy zewnętrzne z wybiegami oraz kociarnię. Funkcjonujący od sierpnia Ośrodek Adopcyjny jest spełnieniem naszych marzeń – miejscem absolutnie wyjątkowym, w którym sprawujemy osobistą opiekę nad każdym z naszych podopiecznych. Wiemy o nich wszystko, dbamy o nie jak o własne zwierzaki. Karmimy, leczymy, wyprowadzamy na spacery, oswajamy i poznajemy, by w końcu znaleźć dla nich najlepszego opiekuna.

To one – 34 psy i 3 koty zamieszkujące Ośrodek – będą gwiazdami niedzielnego dnia otwartego. Będzie można zabrać je na spacer, wygłaskać, pobawić się z nimi. Planujemy wypuścić je na teren, by mogły się wybiegać i wyszaleć.

Zapraszamy wszystkich w niedzielę, 13 października, w godzinach 11-17 na ul. Malowniczą 82 w Łodzi. Prosimy, nie przychodźcie z pustymi rękami. Przygotowujemy nasze zwierzaki na zimę, dlatego potrzebujemy każdej ilości dobrej odżywczej karmy, suplementów dla starszych psiaków, preparatów na skórę, środków czystości do sprzątania szpitala (płyny typu domestos, płyny do mycia podłóg, ręczniki papierowe lub lignina), koców i kołder.

IMAG0038

3

4

1

2

5

image060

image018

image010

image020

image021

image002

image030

image043