Drama


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: mały
  • Rasa: w typie buldożka francuskiego

Oto Drama, nasza kolejna podopieczna. Wysłużyła się – rozmnożyła, pozwoliła komuś wzbogacić się kosztem swojego zdrowia, a potem była już niepotrzebna. Została wyrzucona do lasu. Jakby nic dla kogoś nie znaczyła.

Widywaliśmy psy w takim stanie, to prawda, ale zwykle ich powodem były ciężkie grzybicze zakażenia, pasożyty zewnętrzne… Ale nie tym razem. Co trzeba zrobić żeby zaniedbać psa do tego stopnia, by wyglądał jak przewlekłe chory?..

Drama to „dermatologiczny dramat”. Jej skóra jest aż gorąca, swędząca, szorstk i twarda, na pewno bardzo bolesna. Zapalenie uszu, potworny świąd, na pewno ogromna bolesność. Nie ma wątpliwości, że rodziła, bo od strony „podwozia” wygląda jak książkowa wysłużona suka. Do tego błąkała się tak długo, że ma zapalenie płuc. Jest bardzo słaba, bardzo zmęczona. Życie ją sponiewierało.

Długa hospitalizacja przed Dramą. Takie zaniedbania ciężko się leczą, rekonwalescencja to długi proces. Zwłaszcza, gdy psychika psa jest tak delikatna jak jej.

Prosimy, trzymajcie za nią kciuki. Sunia ma anielską cierpliwość do wszystkich zabiegów. Dużo już przeszła, ale jeszcze wiele przed nią.


Drama to kolejny dramatyczny przypadek, który sponsorują fundusze z Waszego 1%. Nie chcemy więcej dramatów, ale to na pewno nie ostatni. 0000265877 – przekaż nam 1% podatku na ratowanie zniszczonych życiem zwierząt.

__

Suczka zamieszkała w Łodzi.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: