Corti


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: mini

Husky o wadze 5 kg? To niestety możliwe. Po wielu miesiącach niedojadania Corti ważyła tyle co kot. Drobna i subtelna sunia nie dawała sobie rady w stadzie ośmiu innych większych od niej psów.

9 psów i suk husky oraz 2 małe kundelki przebywały na podwórku w zadbanej dzielnicy domków jednorodzinnych. Psy tak chude, że ledwie trzymały się na nogach. Do stanu aż tak skrajnego zagłodzenia nie doprowadza się w ciągu kilku tygodni – te psy nie jadły od miesięcy.

Po kilku tygodniach dożywiania Corti wygląda już znacznie lepiej. Mimo że ma teraz najlepszą opiekę i niczego jej nie brakuje, wciąż pełna jest obaw, że ktoś ją skrzywdzi. Jest jednak zainteresowana światem wokół niej, ludźmi, innymi zwierzętami. Ma świetny kontakt z innymi psami. Pomimo tej nieśmiałości, sama zaczepia i zachęca do zabawy.

Corti to bardzo drobna i delikatna sunia. Najlepiej będzie się czuła w towarzystwie drugiego psa, który pokaże jej czym jest zaufanie do człowieka. Od jej nowego opiekuna oczekujemy tylko otwartego serca i cierpliwości.

kontakt i więcej informacji:

tel. 501 707 079 lub 602 457 408
mail: edyta@fniz.pl lub natalia@fniz.pl

Do czasu ustalenia prawnego statusu psów, nowy opiekun psiaka podpisze z Fundacją umowę tymczasowej adopcji.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: