Cygan


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: mieszaniec
  • Rok urodzenia: 2013

Życie Cyganka na stałe było powiązane z życiem kilkudziesięciu innych psów, które zamieszkiwały i rozmnażały się na potęgę w pewnym gospodarstwie na Śląsku. Psiaki żyły w skandalicznych warunkach, stan każdego z nich był bardzo marny i wskazywał na wieloletnie zaniedbania. Wszystkie psiaki zostały odebrane, kilka z nich trafiło do nas. W tym właśnie Cyganek.

To niezwykle skromny i nienarzucający się pies. Zawsze w cieniu koleżanek, z którymi zamieszkuje w boksie. Potrzebuje czasu by zaufać nowo poznanym osobom, ale warto dać mu ten czas 🙂 Z powodu początkowej nieśmiałości bywa trochę niezauważony wśród naszych podopiecznych, a wielka szkoda. To pies o wyjątkowym spokoju i ugodowym charakterze.  Należy dobrze go poobserwować i spędzić z nim trochę czasu, by to dostrzec.  Gdy ktoś już się nad nim pochyli, jego radość jest nieporównywalna z niczym innym. Wtedy dopiero widać, że Cyganek całe swoje życie tylko czeka, by ktoś go zauważył. Wtula się w człowieka całym sobą i czerpie z tej chwili ile może.  Bardzo chcielibyśmy by ktoś zauważył i pokochał Cyganka. Będzie najwierniejszym przyjacielem do końca swoich dni. Może nie został obdarzony wyjątkową urodą, ale w jego mądrych oczach można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Jest idealnym towarzyszem do biegania, ale pewnie chętnie też poleży na kanapie.

Cyganek jest po kastracji, waży ok. 20 kg.

______

fot. @ ivi project

10.03.2018

Cygan spędził z nami około 2 lata. Dał się poznać jako pies niezwykle uczuciowy, chociaż niekoniecznie ufny w stosunku do obcych od pierwszej chwili. Pani Kasia dobrze wie, że podstawą w budowaniu relacji z psem jest spokój i cierpliwość – właśnie takie podejście do adopcji szybko zostało wynagrodzone zaufaniem Cyganka, który od soboty wolne chwile spędza wtulony w swoją Opiekunkę i nosi już nowe imię – Jacky.
Dziękujemy i życzymy samych radości na wspólnej drodze <3

 

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: