Dionizy


  • Płeć: kot
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: europejska
  • Rok urodzenia: 2008

Dionizy odszedł od nas po ponad 9-miesięcznej walce z zaawansowanym FIPem. Był bardzo dzielnym i silnym kotem, pomimo podeszłego wieku. Walczył do samego końca. Umarł, nie doczekawszy się swojego domu, kochającego opiekuna. Do końca życia mieszkał w biurze w naszym ośrodku. Zawsze będziemy o nim pamiętać.

Nasz „kot z okienka”. Przesiadywał na nim godzinami, marznąc i czekając na jakąś pomoc. Ewidentnie domowy, na pewno nie był wychowany na wolności. Musiało zdarzyć się w jego życiu coś, co doprowadziło do tego, że wylądował na ulicy, a później trafił do nas. Dionizy ma swojego anioła stróża – Gabrysię, która go uratowała przed bezdomnością, a teraz wspiera nas w opiece nad nim.

Dionizy jest niezwykłym kotem, obdarzonym pełnym bólu i strachu spojrzeniem, które zmiękcza każde serce. Chciałoby się go przytulić, pogłaskać – wtedy ten strach zanika i słychać tylko głośne gruchanie. Dionizy lubi delikatne pieszczoty, długi sen, spokój oraz pełną miseczkę 😉 Jest ciekawy świata i najchętniej zwiedziłby więcej terenów, niż tylko nasze biuro, które zamieszkuje.

Dionizy mieszka w fundacyjnym biurze – sam, bez innych kotów. Szukamy dla niego domu, w którym także będzie jedynym kotem. Dionizy jest zarażony wirusem FIP. Na razie przejawia się to brakiem odporności, częstymi infekcjami i tym, że kotek nie może przytyć. Jest drobny, chudziutki i delikatny. Dostaje karmę typu Urinary, raz na kilka dni jest nawadniany podskórnie. Mimo to wierzymy, że przed nim jeszcze długie miesiące, a nawet i lata szczęśliwego życia. Mamy nadzieję, że u boku ukochanego opiekuna.

Szukamy kogoś, kto zajmie się Dionizym, pomimo choroby, kto otoczy go opieką i podaruje prawdziwy dom.

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: